Догори
Дати відгук

Нова мутація коронавірусу загрожує насамперед щепленим мНРК-вакцинами — інфекціоніст

Європа вже почала панікувати, незабаром настане черга України.

2 хв на прочитання27 Листопада 2021, 16:00
Поділитись:

Новий варіант коронавірусу — мутація B.1.1.529 - може бути небезпечнішим за всі донині відомі штами. Науковці з Великої Британії попередили, що у B.1.1.529 «жахливий профіль спайкових білків» і рекордна кількість мутацій (32 проти двох у дельта-варіанту та трьох у бета-варіанту), які комбінують у собі фрагменти колишніх варіантів коронавірусу з новими, ще не дослідженими. Це може вплинути на заразність і здатність інфекції уникати розпізнавання антитілами та імунної відповіді організму.

Мутацію B.1.1.529 вже почали називати не лише «найгіршим, що ми бачили», а й «еволюційним стрибком» коронавірусу. Частина науковців припускає, що інфекція адаптувалася до спроб людей захиститися та виробити колективний імунітет за допомогою вакцинації.

Офіційно відомо, що перші випадки B.1.1.529 виявили 11 листопада у Ботсвані. Наразі у сіті виявлено близько 100 випадків захворювання, і багато країн уже почали вживати заходів, зробивши жорсткішими правила в'їзду. Однак B.1.1.529 уже потрапив до Європи

— у Бельгії 26 листопада зареєстрували перший випадок зараження.

Прихід в Україну нового варіанту коронавірусу В.1.1.529 може виявитися катастрофічним, вважає відомий лікар-епідеміолог, інфекціоніст Олексій Галімський.

«Крім усього іншого, у бюджеті на 2022 рік грошей на боротьбу з коронавірусом, коронавірусного фонду та коронавірусного пакету фінансування від НСЗУ немає», - наголошує лікар.

Він також підкреслює, що готовності реагування наша система охорони здоров’я наразі немає. Тим більше ми вже бачили, як виглядає «небувала готовність по кисню», про яку рапортували наші чиновники від медицини, говорить Олексій Галімський.

Інфекціоніст переконаний, що якщо масово і важко почнуть хворіти щеплені основними вакцинами, що створюють антитіла виключно до S-білка, система охорони здоров'я просто завалиться.

 «Усі застосовувані у нас вакцини сприяють виробленню антитіл до S-білку (білку шипа/спайкового білку). А саме він у нового варіанту змінився. І всі ці антитіла можуть не спрацювати», — пояснив GreenPost Олексій Галімський.

Багато інших лікарів також вважають, що проти B.1.1.529 кращий захист мають перехворілі, ніж щеплені мНРК-вакцинами.

Відомо, що перші 4 випадки захворювання на «новий» коронавірус у Ботсвані було зафіксовано у повністю вакцинованих жителів.

Нагадаємо, МОЗ почне карати сімейних лікарів за невиконання плану з вакцинації.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Обмеження на експорт пального з РФ запроваджено безстроково
1 хв на прочитаннягодина тому
Пентагон відреагував на заяви Польщі про зменшення підтримки України
1 хв на прочитання3 години тому
ЗСУ в Кліщіївці
Раз росіяни змушені обирати, звідки вивести свої сили, аби закрити проломи в іншому місці, то контрнаступ працює — експерт ISW
2 хв на прочитання4 години тому
Росія почала навчання із комплексами ядерних ракет стримування
1 хв на прочитання11 годин тому
«Через складний рельєф місцевості»: Азербайджан визнав відповідальність за вбивство російських миротворців у Нагірному Карабаху
2 хв на прочитання11 годин тому
Медики назвали фрукт, який захищає серце і судини
1 хв на прочитанняВчора
Секретний інгредієнт, який слід додати у фарш для поліпшення смаку котлет
1 хв на прочитанняВчора
Зацвітуть уже весною: які квіти краще садити восени
1 хв на прочитанняВчора