Догори
Дати відгук

МОЗ почне карати сімейних лікарів за невиконання плану з вакцинації

Однак таким чином чиновники від медицини можуть влаштувати собі юридичну пастку.

3 хв на прочитання18 Листопада 2021, 11:00
Лікар Лікар
Поділитись:

Міністерство охорони здоров’я готується застосувати санкції до сімейних лікарів, які відверто виступають проти вакцинації або неналежним чином виконують вимоги щодо щеплення населення від Covid-19. Про це в інтерв’ю «Главкому» повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Не всі сімейні лікарі ефективно пропагують вакцинацію. Це правда, що в деяких областях є такі (сімейні лікарі), які мають нульові показники вакцинації своїх пацієнтів. Коли ми на це звернули увагу, то виникла ініціатива створити дашборди (онлайн доступ до баз даних), щоб ідентифікувати лікарів, які не проводять роботи на належному рівні. Це означає, що лікарі не телефонують своїм декларантам, не інформують про вакцини, не запрошують людей вакцинуватися. Іншими словами, вони не виконують вимоги наказу МОЗ України № 504 про порядок надання первинної медичної допомоги. Зараз ми працюємо над інформаційною просвітницькою роботою для лікарів», — розповів Кузін.

А для тих, на кого просвітницька робота не подіє, МОЗ готує санкції, повідомив Головний санлікар.

«Основна санкція, яка може бути, — це припинення контракту НСЗУ з таким медичним працівником через порушення ним порядку надання первинної медичної допомоги», — наголосив Ігор Кузін.

У коментарі GreenPost юрист Олександр Пономаренко наголосив, що вакцинація проти коронавірусу навряд чи є сферою відповідальності сімейного лікаря.

«Якщо обов'язок проведення вакцинації проти ковіду прямо у посадових обов'язках сімейного лікаря не прописано, то суд буде на боці лікарів», — говорить Олександр Пономаренко.

Тим часом наказ МОЗ України № 504 про порядок надання первинної медичної допомоги, на який посилається Ігор Кузін, датований 2018 роком. Яку саме вимогу мав на увазі головний санлікар, невідомо, оскільки у Переліку медичних послуг з надання первинної медичної допомоги є лише один пункт, де фігурує вакцинація. Звучить він так: «Проведення профілактичних втручань, що включає: вакцинацію відповідно до вимог календаря профілактичних щеплень; підготовлення та надсилання повідомлень про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення; проведення епідеміологічних обстежень поодиноких випадків інфекційних хвороб».

Чинний календар профщеплень передбачає безоплатну вакцинацію проти 10 інфекційних захворювань:

  • туберкульозу;
  • вірусного гепатиту В;
  • дифтерії;
  • правця;
  • кашлюку;
  • поліомієліту;
  • гемофільної інфекції;
  • кору;
  • паротиту;
  • краснухи.

Із тексту наказу МОЗ випливає, що лікар зобов’язаний проводити щеплення проти цих десяти хвороб, однак не несе відповідальності за рівень охоплення цими щепленнями. Щеплення ж проти COVID-19 наразі не включено до календаря.

Нагадаємо, у Зеленського обіцяють, що тисячу гривень отримають усі вакциновані проти COVID-19  українці.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.