Нонсенс як зброя: чому насправді абсурд дуже небезпечний
«Коли розумієш, що абсурд — це не дурість, а зброя, стає легше розпізнавати та протистояти йому».

До найбільш недооцінених видів психологічної зброї є нонсенс. Раціонально спланована ірраціональність є потужним інструментом атаки на тіло та психіку. Безглузді слова, дії та цілі служать цілеспрямованій меті придушення та репресій. Про це розповідає кандидат медичних наук, автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров’я Андрій Біловешкін.
1. Неконтрольований стрес
Будь-який стрес, який неможливо зрозуміти, більш шкідливий, ніж зрозумілий. Коли лікар пояснює мету процедури, терпіти стає легше. Щоби принизити новобранців, їх змушують виконувати безглузді дії, наприклад, фарбувати траву чи стригти її манікюрними ножицями. Нескінченне копання, а потім засипання ям практикувалося в радянських і нацистських концтаборах для придушення волі в'язнів. Таким чином, безглуздість тут виступає додатковим знаряддям тортур.
2. Словесні нісенітниці
Словесний салат — улюблений трюк усіляких ошуканців і носіїв темної тріади (психопатів, нарцисів, маніпуляторів). Потік безглуздих слів ошуканця відвертає вашу увагу, перевантажуючи префронтальну кору головного мозку, яка намагається зрозуміти це, і не даючи вам помітити обман. По суті, це класична DoS-атака на ваш мозок.
3. Дезорієнтація та відволікання
Нонсенс як маскувальна зброя змушує вас почуватися розумнішими за нападника, змушуючи сприймати його як дурня та перестати відстежувати його наміри, таким чином відволікаючись. Це саме те, що потрібно — під виглядом дурня й невігласа, з якого знущаються, набагато легше обдурити та скоїти злочин. Якщо це неможливо зрозуміти, то немає потреби знати, чого вони хочуть, і ви можете почати їх ігнорувати.
«Коли розумієш, що абсурд — це не дурість, а зброя, стає легше розпізнавати та протистояти йому», — наголошує Андрій Біловешкін.
Більше новин читайте на GreenPost.







