Догори
Дати відгук

Не сховаєшся ніде: науковці розробляють модель туалета, який ідентифікуватиме відвідувачів

Поки що йдеться про те, що це просто полегшить встановлення діагнозу.

2 хв на прочитання28 Вересня 2021, 11:33
Фото: Guardian Фото: Guardian
Поділитись:

Guardian розповідає про нові розробки розумних туалетів, які вміють аналізувати свій вміст.

Дослідники зі Стенфордської медичної школи розробляли технологію, яка дає змогу аналізувати кал (включаючи «час випадання випорожнень»), відстежувати швидкість і колір сечі, а також перевіряти її. У статті цього місяця у Wall Street Journal повідомлялося, що дослідники співпрацювали з Ізен, корейським виробником туалетів, і сподіваються мати прототипи до кінця року. Аби розрізняти користувачів, Ізен розробила сканер, який може розпізнавати фізичні характеристики того, хто сидить на унітазі — або, за словами дослідників, «відмінні риси їхньої анодерми» (шкіра анального каналу). Мабуть, «анальний відбиток» людини, як і її відбитки пальців, унікальний, хоча у дослідженні Стенфорда щодо прийняття користувачів «найменш улюбленим модулем є анальний відбиток».

Засновник і генеральний директор Toi Labs Вік Каш’яп каже, що стало нормально відстежувати наші дані за допомогою носіїв, таких як Apple Watch або Fitbit. Каш’яп розповідає про сплеск інтересу до досліджень мікробіому та нашого здоров'я кишківника, включаючи кал, що «зробило цю тему менш табуйованою».

Каш’яп розробив унітаз TrueLoo, який можна прикріпити до наявного унітазу та розпізнавати користувача за телефоном (одне опитування показало, що більшість британців беруть свій телефон до туалету) або поєднання фізіологічних параметрів. Потім він аналізує екскременти «за допомогою оптичних методів, розглядаючи об’єм, чіткість, послідовність, колір».

«Це фактично розуміння того, коли в когось є ненормальні закономірності, і тоді він здатен документувати ці закономірності та надавати звіти, які можуть бути використані лікарями для допомоги в лікуванні різних станів», — говорить Вік Каш’яп.

Нагадаємо, ми вже розповідали про розумний туалет, який ставить діагноз і дає поради.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.