Догори
Дати відгук

Не дочекавшись апаратів ШВЛ від держави, українці почали самі збирати на них кошти

Однак поки що справа рухається повільно

4 хв на прочитання27 Квітня 2020, 18:06
Поділитись:

Українці самотужки збирають кошти на 24 апарати ШВЛ, щоб гарантовано було бодай по одному в кожній області. Їх у цьому підтримують популярні української виконавці, даючи онлайн-концерти в рамках благодійного проєкту  #даруйповітря.

Партнери проєкту вже забронювали в США 50 апаратів ШВЛ, 24 з яких відразу відправлять у кожну область, щойно буде зібрано кошти.

Нестачу апаратів ШВЛ відчувають більшість країн, які борються з пандемією коронавірусу. Україна – не виняток. Ситуацію ускладнює те, що апарати ШВЛ важко порахувати.

По-перше, МОЗ називає різні цифри (то 3,5 тисяч, то 2 тисячі). По-друге, практика показала, що наявність такого апарату ще нічого не означає.

Наприклад, проведений Київським волонтерським штабом незалежний експертний аудит КМКЛ №17. Перевірка виявила, що із 24 апаратів 8 просто не працюють,  10 не відповідають вимогам і не мають режимів для лікування пацієнтів із гострим респіраторним дистрес-синдромом, яким може ускладнюватись COVID-19, ще 4 апарати  не може бути залучено для лікування коронавірусу, бо вони призначені для інших екстрених випадків.

Отже, 24 апарати ШВЛ зі звітів лікарні перетворились на 2. Варто зазначити, що всі згадані прилади не можуть бути підключені до альтернативних джерел електропостачання у разі відключення світла. 

Чому 24 = 2000+

#даруйповітря – проєкт, що має на меті зібрати 18 млн грн для закупівлі 24 апаратів ШВЛ і таким чином врятувати понад 2000 життів. Такий розрахунок зроблено виходячи з того, що одна людина користується апаратом у середньому 2-3 дні, в критичному стані – 7 днів. За місяць одним апаратом може скористатися до 9 людей, а 24 апаратами відповідно 216 людей.

Таким чином за три місяці пандемії виходить понад 600 людей. А оскільки термін придатності одного апарата – 15 років, потенційно йдеться не про одну тисячу життів.

Партнери проєкту вже забронювали в США 50 апаратів ШВЛ, 24 з яких відразу відправлять у кожну область, щойно буде зібрано кошти.

Хто всі ці благодійники

Проєкт #даруйповітря благодійний на 100% – якщо хтось має бажання зробити внесок на існування самої благодійної платформи, то це буде окремий платіж. Способи оплати – Visa, MasterCard/LiqPay/Приват24 або готівка в банку.

Головним натхненником і організатором є ком’юніті-агенція OMG agency, фінансовою частиною займається Українська біржа благодійності.  Їм допомагають благодійний фонд Zagoriy Foundation та Іван Клименко.

Організатори стверджують, що ними рухав виключно альтруїзм.

«Коли ситуація з карантином почала загострюватись, ми зрозуміли, що не можемо стояти осторонь і хочемо допомагати. У нас є свої медіа-ресурси + розуміння, як ефективно достукатись до лідерів думок і запустити проект у маси. Обговорили ідею з командою, всі загорілись – і ми почали», – розповідає GreenPost Софія Загаюк, менеджер OMG agency.

Щодня до ініціативи #даруйповітря долучаються спортсмени, телеведучі, письменники, бізнесмени, журналісти, лідери громадської думки та просто небайдужі громадяни. На цей момент проєкт підтримало понад 270 відомих українських блогерів та артистів.

Серед блогерів, які підтримують проєкт, – Майкл Щур, Чоткий паца, Настя Гонцул, Ольга Сумська. З артистів до ініціативи долучилися Альона Альона, Maruv, Монатік, YARMAK, Аліна Паш, ТНМК, Dilemma, Злата Огнєвіч, Tarabarova, Коля Серга, Вова зі Львова та інші. Вони візьмуть участь у благодійних онлайн-концертах, трансляція яких відбуватиметься на найбільшому україномовному YouTube-каналі – Чоткий паца. Доступ до трансляції буде відкритий не лише для тих, хто вже зробив благодійний внесок, а абсолютно для всіх. Планується великий концертний марафон, артисти щосуботи мінятимуться.

Але щось іде не так

Здавалось би, ініціатива просто приречена на успіх. Проте цифри дещо песимістичні.

Із початку проєкту #даруйповітря зібрано 393 100 грн – за підрахунками організаторів, це 43 потенційно врятовані життя, але менше одного апарата ШВЛ.

В OMG agency вирішили відпрацювати версію, що причиною такої низької активності українців є низькі зарплати. Свої підрахунки організатори виклали у своєму життєписі в Фейсбук:

«На даний момент проект підтримали 2195 людей, за що ми їм дуже вдячні. При цьому завдяки блогерам, артистам, медіавиданням та лідерам думок, які приєдналися, охопили близько 5 млн людей… Щоб зібрати потрібну суму в 18 млн грн, людям, які точно побачили повідомлення, треба було скинути всього 9 грн... і життя в Україні вже трішечки краще) Навіть не уявляємо, як у наш час 9 грн можуть принести більше користі».

Організатори цілком свідомі, що, можливо, потрібної суми попри всі докладені зусилля так і не буде зібрано.

«Якщо ми не зберемо потрібної суми – закупимо стільки апаратів, на скільки вистачить коштів, і відправимо їх туди, де їх найбільше потребують», – обіцяє Софія Загаюк.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Позбутися хропіння Корисні продукти Спати і висипатися
5 продуктів, які допоможуть позбутися хропіння
2 хв на прочитання3 години тому
Фото ілюстративне
Тепер офіційно: використання смартфонів не призводить до раку мозку — ВООЗ
2 хв на прочитання5 годин тому
На фото один із перших пацієнтів, які випробували на собі нову вакцину, Стів Янг
У Британії вперше у світі тестують на людях препарат, що може вилікувати рак шкіри
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото ілюстративне
У США чоловік поскаржився лікарям на мігрень — причиною головного болю виявились яйця солітера в мозку
2 хв на прочитання8 годин тому
5 овочів, які знижують рівень поганого холестерину
2 хв на прочитання10 годин тому
МОЗ винесло на громадське обговорення проект порядку надання послуг з амбулаторного лікування туберкульозу на первинці
2 хв на прочитання11 годин тому
50 тисяч гривень за оформлення інвалідності: на Львівщині викрили групу медиків, які заробляли на документах
1 хв на прочитання11 годин тому
5 ранкових звичок, які допоможуть швидше схуднути
2 хв на прочитання20 годин тому
Більше з GreenPost
Фото: «Їжа легко»
Солодкі сухарики зі сметаною та корицею — простий і смачний рецепт
1 хв на прочитання27 Квітня 2024
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Ірис сибірський — чудові квіти, які не потребують догляду (ФОТО)
1 хв на прочитання27 Квітня 2024
Підкормка для Троянд і Папороті Підживлення рослин
Цей простий засіб стане ефективною підкормкою для троянд та папороті
1 хв на прочитання4 години тому
Затоплені після сильних дощів житлові квартали міста Цин'юань, провінція Гуандун, Китай, 22 квітня 2024 року. Фото: Reuters
Потоп на «фабриці світу»: наслідки найбільшої повені у найбільш розвиненому та густонаселеному регіоні Китаю (ФОТО)
2 хв на прочитання6 годин тому
В Україні різко зменшується чисельність вовків: екологи б'ють тривогу
1 хв на прочитання7 годин тому
Україна та Німеччина розпочинають розробку нового екологічного проєкту для лісового сектору
2 хв на прочитання8 годин тому
Азія найбільше постраждала від екстремальних погодних умов у 2023 році
2 хв на прочитання9 годин тому
Посадіть реальне дерево онлайн: екс-політв'язень із Білорусі запустив незвичайний додаток для порятунку планети
4 хв на прочитання12 годин тому