Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • На Закарпатті у дендропарку зацвів червонокнижний шафран Гейфеля (Відео)

На Закарпатті у дендропарку зацвів червонокнижний шафран Гейфеля (Відео)

2:00
Поділитись:

Через теплу погоду, цьогоріч вони почали розпускатися близько 20 лютого.

Шафрани Гейфеля розквітли у дендропарку «Березинка» на Мукачівщині. Цвістимуть вони ще близько двох тижнів. Про це сьогодні розповіла майстерка лісорозсадника парку Наталія Слободянюк. За її словами, почали вони квітнути наприкінці лютого, передає Суспільне Закарпаття.

Майстерка лісорозсадника дендропарку Наталія Слободянюк працює тут 10 років. За її словами, тоді вже в «Березинці» квітнули шафрани. Через теплу погоду, цьогоріч вони почали розпускатися близько 20 лютого. Масово квітне саме шафран Гейфеля.

Шафран Гейфеля росте в «Березинці» на 34 гектарах. На квадратному метрі від 20 до 100 квіток. Починають цвісти вони, зазвичай, у березні.

Туризмознавець Максим Адаменко розповів: подивитись на цвітіння шафранів приїжджають не тільки закарпатці, а й туристи з Київської, Львівської та Івано-Франківської областей. За його словами, дендрарій включений в туристичний маршрут туроператорами з інших регіонів.

«Вхід тут вільний, на жаль, вільний. Якщо б збирали гроші хоча б для людей, які б не дозволяли нищити шафрани, бо тут наразі лише один працівник, то це було би краще. Ми фахівці не намагаємось популяризувати ці місця й скидувати координати, щоб люди самостійно відвідували», — сказав туризмознавець.

Шафрани цвістимуть у «Березинці» ще близько двох тижнів.

Нагадаємо, на Одещині у Тузлівських лиманах квітнуть проліски — неймовірні фото.