Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • На Вінниччині родина рятує рогату худобу від скотобійні

На Вінниччині родина рятує рогату худобу від скотобійні

3:41
Поділитись:

Тварину хотіли вбити з телям у животі.

Не тільки коти і собаки потребують захисту і можуть його знайти у притулках. В Україні є чи не єдиний притулок для рогатої худоби, які рятують від смерті. 

Мова йде про притулок для корів, який створило подружжя Здравих у селі Буша, що на Вінниччині. Як ідеться у сюжеті Суспільного, тут рятують тварин від бійні. Старий корівник трьох телят, бика і двох корів не вміщує, тому зараз його розбудовують. Тож одна корова й теля — в орендованому хліві у сусідки.

Півтора року тому  родина Здравих переїхала на Вінниччину з Дніпра. Подружжя, Микита та Ірина — вегани, тож  для них корова не худоба, а священна тварина.

Першою два роки тому зʼявилася у притулку для корів Ласунка. Попередній господар корови хотів здати її на скотобійню, бо утримувати було не вигідно — розповідає Ірина Здрава. Теля Ушас у Ласунки народилося вже в притулку.

Корову Муру другою врятували від скотобійні. Тварину хотіли вбити з телям у животі. Тепер Мура у притулку уже двічі стала мамою.  

Заготівлею кормів для тварин займаються самі.  Серед запасів — сіно, буряки та кукурудзиння.   Молоко не продають. Із утриманням тварин допомагають однодумці. У планах подружжя створити ще й притулок для коней.

Відомо як вберегти домашніх улюбленців від хвороб (відео).