На Рівненщині суд виніс рішення з огляду на небажання 5-річної дитини ночувати в батька
Дитина, перебуваючи у батька, спала з ним та його співмешканкою
На Рівненщині конфліктні та неприязні стосунки між колишнім подружжя привели їх до суду. Чоловік звернувся з позовом до матері їх доньки про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способу у її вихованні, а згодом і відповідачка подала зустрічну заяву до колишнього чоловіка про визначення місця проживання малолітньої дитини. Про це повідомляє Рівненський апеляційний суд.
Суд першої інстанції первісний позов задоволив частково, зобов’язавши відповідачку не перешкоджати у спілкуванні батька з малолітньою дочкою та участі в її вихованні, а також визначив способи такої комунікації.
Зустрічний позов суд задоволив повністю, оскільки відповідач за зустрічним позовом не заперечував, щоб їх донька проживала з матір’ю.
Згідно з інформацією дитячого психолога, яка провела психологічну діагностику п’ятирічної дівчинки без присутності батьків, дитина, перебуваючи в батька, спить з ним та його співмешканкою, що дівчинці не подобається і вона відчуває дискомфорт. Дитина має травматичний досвід, пов'язаний із вербальною агресією з боку батька до матері у її присутності, а тривалий розрив з мамою негативно впливає на її психоемоційний стан та сприяє підвищенню почуття тривоги у дитини.
Суд попередньої інстанції, визначаючи спосіб участі позивача у вихованні дитини та встановивши час перебування доньки у вихідні включно з ночівлею, не врахував вік дівчинки і її прив’язаність до мами, а також висновок дитячого психолога щодо її психоемоційного стану.
У справах зі спорів щодо участі батьків у вихованні дитини та спілкуванні з нею узагальнений та формальний підхід є неприпустимим, оскільки сама наявність спору з цього приводу є суттєвим інструментом впливу, особливо у відносинах між колишнім подружжям, який може використовуватися не в інтересах дитини.
В цьому спорі це небажання дитини залишатися ночувати в батька. І це врахувала колегія суддів при прийнятті рішення.
З огляду на зазначене вище, апеляційний суд скасував оскаржуване рішення в частині задоволення первісного позову частково задовольнивши позовні вимоги позивача до колишньої дружини про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною і визначенні способу у її вихованні та, зобов’язавши відповідачку не перешкоджати у спілкуванні батька з дочкою та за два дні до зустрічі узгоджувати її обставини, визначив такий порядок зустрічей батька з донькою, який не порушуватиме права сторін та самої дитини.
Більше новин читайте на GreenPost.