Догори
Дати відгук

МОН через підручники пропагує жорстоке поводження з тваринами - зоозахисники

Підручники для восьмикласників з основ здоров'я та української мови пропагують утримання дельфінів у неприродних умовах.

2 хв на прочитання25 Лютого 2021, 19:31
У підручниках для восьмикласників знайшли пропаганду жорсткого поводження з тваринами У підручниках для восьмикласників знайшли пропаганду жорсткого поводження з тваринами
Поділитись:

Через підручники, затверджені МОН для навчання в школах, дітям пропагують жорстоке поводження з дельфінами. Про це заявили активісти ГО UAnimals.

Зоозахисників обурив підручник української мови для 8 класу за авторством Авраменка, Борисюк та Почтаренка. 

Автори підручника пропонують учням прочитати текст про дельфінарії, який формує у дітей думку, що в неволі дельфіни почуваються радісними та щасливими. Також у тексті згадується цирк-дельфінарій. Попри те. що в Україні заборонені циркові вистави за участю диких звірів.

Спантеличив екоактивістів і підручник "Основи здоров'я" для восьмикласників авторства Бех, Воронцової, Пономаренка та Страшко. У ньому дельфінотерапію назвали оздоровчою системою.

Зоозахисники вважають інформацію, подану в підручнику, антинауковою.

"У той час, коли світ все більше відмовляється від дельфінаріїв, а "дельфінотерапію" називає міфом навіть український МОЗ, в шкільних підручниках досі хвалять ці катівні та знущання", - кажуть зоозахисники.

Екоактивісти нагадали міністру освіти та науки Сергію Шкарлету основні міфи, пов'язані з дельфінами. 

Так, користь дельфінотерапії не має жодного наукового підтвердження, а позитивний вплив взаємодії з дельфінами можна порівняти з грою із собакою, чи котом.

Дельфіни не лікують ультразвуком і це підтверджено науково. 

До того ж, у людей із дельфінами є спільні інфекційні хвороби: кандидоз, сальмонела та інші. Хворі діти (а саме таким часто і рекомендують терапію з дельфінами) через слабке здоров'я ризикують додатково інфікуватися.

Крім цього, дельфінам аж ніяк не подобається плавати разом із людьми. В природному середовищі дельфіни пропливають до 160 км на день, тож навіть найбільший дельфінарій для тварин являється жахливо тісною консервною банкою. Дельфіни і інші морські тварини мешкають в солоній морській воді. У неволі ж вони знаходяться в звичайній водопровідній воді, розведеній морською сіллю та іншими хімікатами, серед яких міститься хлор. Від такої води дельфіни хворіють, сліпнуть, і у них роз'їдається шкіра. На волі дельфіни живуть від 25 до 50 років. 

Раніше ми вже публікували для наших читачів матеріал про те, що тварини у дельфінаріях страждають від шкірних хвороб, гіподинамії та відсутності спілкування з широким колом одноплемінників.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.