- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- МОН через підручники пропагує жорстоке поводження з тваринами - зоозахисники
МОН через підручники пропагує жорстоке поводження з тваринами - зоозахисники
Підручники для восьмикласників з основ здоров'я та української мови пропагують утримання дельфінів у неприродних умовах.
Через підручники, затверджені МОН для навчання в школах, дітям пропагують жорстоке поводження з дельфінами. Про це заявили активісти ГО UAnimals.
Зоозахисників обурив підручник української мови для 8 класу за авторством Авраменка, Борисюк та Почтаренка.
Автори підручника пропонують учням прочитати текст про дельфінарії, який формує у дітей думку, що в неволі дельфіни почуваються радісними та щасливими. Також у тексті згадується цирк-дельфінарій. Попри те. що в Україні заборонені циркові вистави за участю диких звірів.
Спантеличив екоактивістів і підручник "Основи здоров'я" для восьмикласників авторства Бех, Воронцової, Пономаренка та Страшко. У ньому дельфінотерапію назвали оздоровчою системою.
Зоозахисники вважають інформацію, подану в підручнику, антинауковою.
"У той час, коли світ все більше відмовляється від дельфінаріїв, а "дельфінотерапію" називає міфом навіть український МОЗ, в шкільних підручниках досі хвалять ці катівні та знущання", - кажуть зоозахисники.
Екоактивісти нагадали міністру освіти та науки Сергію Шкарлету основні міфи, пов'язані з дельфінами.
Так, користь дельфінотерапії не має жодного наукового підтвердження, а позитивний вплив взаємодії з дельфінами можна порівняти з грою із собакою, чи котом.
Дельфіни не лікують ультразвуком і це підтверджено науково.
До того ж, у людей із дельфінами є спільні інфекційні хвороби: кандидоз, сальмонела та інші. Хворі діти (а саме таким часто і рекомендують терапію з дельфінами) через слабке здоров'я ризикують додатково інфікуватися.
Крім цього, дельфінам аж ніяк не подобається плавати разом із людьми. В природному середовищі дельфіни пропливають до 160 км на день, тож навіть найбільший дельфінарій для тварин являється жахливо тісною консервною банкою. Дельфіни і інші морські тварини мешкають в солоній морській воді. У неволі ж вони знаходяться в звичайній водопровідній воді, розведеній морською сіллю та іншими хімікатами, серед яких міститься хлор. Від такої води дельфіни хворіють, сліпнуть, і у них роз'їдається шкіра. На волі дельфіни живуть від 25 до 50 років.
Раніше ми вже публікували для наших читачів матеріал про те, що тварини у дельфінаріях страждають від шкірних хвороб, гіподинамії та відсутності спілкування з широким колом одноплемінників.