Міноборони пояснило повідомлення про зняття броні з медичних працівників
Запит до Міністерства охорони здоров'я стосується виключно фахівців дефіцитних спеціальностей.

У зв'язку з появою у засобах масової інформації повідомлень про нібито масове зняття бронювання з медичних працівників, Міністерство оборони України надало офіційне роз'яснення. У відомстві наголосили, що запит до Міністерства охорони здоров'я стосується виключно фахівців дефіцитних спеціальностей, які мають військово-облікові спеціальності та необхідні для поповнення особового складу медичних підрозділів Збройних Сил України.
Зокрема, мова йде про такі посади:
- санітарні інструктори (медичні сестри та брати);
- фельдшери;
- військовозобов'язані офіцерського складу з підготовкою за фахом “лікувальна справа (сімейний лікар)” за контрактом терміном на 1 рік.
Причиною такого кроку в Міноборони назвали гострий дефіцит кадрів у медичних підрозділах, що знаходяться безпосередньо на лінії фронту. Ця ситуація склалася після набуття чинності постановою Кабінету Міністрів України №36, яка передбачає 100% бронювання медичних працівників.
У міністерстві підкреслили, що процес розбронювання носитиме точковий характер та буде обов'язково погоджуватися з Міністерством охорони здоров'я та обласними департаментами охорони здоров'я. Основна мета цих заходів – не позбавити всіх медиків захисту, а забезпечити надання своєчасної та якісної медичної допомоги пораненим військовослужбовцям на передовій.
Міноборони закликає не сприймати ці заходи як масові, наголошуючи, що це є відповідальним кадровим рішенням, спрямованим на порятунок життів українських захисників.
Більше новин читайте на GreenPost.







