- Головна
- Новини
- Агро
- Агробізнес UA
- Мінагрополітики напрацьовує програми допомоги фермерам на маточне поголів’я свиней
Мінагрополітики напрацьовує програми допомоги фермерам на маточне поголів’я свиней
Щоб свинарство вийшло на новий рівень розвитку, треба забезпечити виконання двох умов
Для ефективного розвитку українського свинарства необхідні дві умови - державна підтримка та розширення ринків збуту. Зараз Мінагрополітики працює над програмами допомоги фермерам у галузі свинарства.
Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час вітального слова на щорічному бізнес-форумі «Зерно. Свині. М’ясо – 2024».
За його словами, щорічний приріст в галузі складає лише 3-4%. Необхідно прискорювати нинішній приріст поголів'я і зробити цей процес незворотнім.
«Щоб свинарство вийшло на новий рівень розвитку, треба забезпечити виконання двох умов. Перша – державна підтримка фермерів. І зараз Мінагрополітики працює над програмами щодо надання допомоги на маточне поголів’я свиней. Друга – розширення ринків експорту. Зокрема, європейських і Південно-Східної Азії», – підкреслив Тарас Висоцький.
Як зазначив виконуючий обов'язки Міністра, потенційний агровиробник свинини має розуміти, що матиме системну підтримку держави протягом 5-7 років, а згодом – ринки збуту продукції за кордоном. Це стимулюватиме інвестиції в галузь.
Крім того, Тарас Висоцький зазначив, що виробництво м'ясної продукції з доданою вартістю – це також вклад у розвиток економіки і забезпечення Сил оборони.
«Запровадження програм, які дозволятимуть виробляти більше харчових продуктів з доданою вартістю, приміром, м’ясної продукції, – це вклад у розвиток економіки і забезпечення Сил оборони. Нам необхідна стала продовольча безпека для забезпечення харчовими продуктами українців і ЗСУ», – зазначив Тарас Висоцький.
Він нагадав, що український агросектор займає велику частину в економіці держави і є одним з основних експортоутворюючих галузей у державному бюджеті. Мінагрополітики підготувало Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року, одне із завдань якої – підтримка внутрішньої і світової продовольчої безпеки та нарощування виробництва продукції з доданою вартістю.
Також збільшення виробництва продукції з доданою вартістю – це і вклад у енергетичну безпеку України та розвиток сільських територій. Тарас Висоцький додав, що парламент підтримав у цілому законопроект № 3356-д щодо обов'язковості використання 5 % частки біоетанолу в рідкому автопаливі з 1 травня 2025 року. Він зазначив, що біоетанол виробляється, в тому числі, з кукурудзи. А біометан – це змішування різних видів органічних добрив у тваринництві з соломою і силосом.
Більше новин читайте на GreenPost.