Догори
Дати відгук

Мікропластик знайшли у хмарах на вершині гори Тайшань

Судячи з усього, хмарний мікропластик має більшу здатність до адсорбції токсичних металів (наприклад, свинцю та ртуті).

1 хв на прочитання18 Листопада 2023, 20:13
Гора Тайшань. Фото: commons.wikimedia.org Гора Тайшань. Фото: commons.wikimedia.org
Поділитись:

Китайські науковці виявили мікропластик у більшості зразків повітря, взятих на вершині гори Тайшань — однієї з п'яти священних гір даосизму, яка традиційно вважалася місцем проживання даоських святих і безсмертних. Частинки могли потрапити туди з найближчого міста Тайань із населенням понад 5 млн людей.

Дослідники побудували комп'ютерні моделі, що описують рух мікропластику, і припустили, що частки можуть інтенсифікувати утворення хмар. У тексті дослідження йдеться, що мікропластик, який переноситься по повітрю, має потенціал для подорожі на великі відстані та піддається декільком хмарним процесам через атмосферний транспорт.

На концентрацію мікропластику впливав уміст рідкої води в хмарах, регіони джерела та висота траєкторії, тоді як форми та розміри можуть бути пов’язані з транспортуванням на великі відстані чи локалізованими джерелами. Шорстка поверхня хмарного мікропластику вказувала на фотохімічне старіння, яке, ймовірно, збільшило їхню здатність до адсорбції токсичних металів (наприклад, свинцю та ртуті), що підтверджено лабораторним моделюванням фотостаріння й адсорбції в навколишньому повітрі, надчистій воді та хмарній воді.

В результаті дощів частки мікропластику потрапляють у водоймища і, зрештою, в організми людей і тварин.

Проте науковці зазначають, що потрібні додаткові дослідження для розуміння взаємодії мікропластику з хмарами та потенційного впливу на цикли металів в атмосфері та формування хмар.

Також ми писали, що мікропластик є однією з головних загроз для здоров'я в ХХІ столітті, але науковці знайшли вихід.

Окрім того, ми розповідали, як захиститися від мікропластику: практичні поради.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.