Догори
Дати відгук

Менше солі, більше спецій: так смачніше, і здоровіше

29 серпня у світі відзначають День "Більше спецій, менше солі", спрямований на оздоровлення щоденного харчового раціону людини.

2 хв на прочитання29 Серпня 2024, 09:54
ФОТО: різноманітні спеції ФОТО: різноманітні спеції
Поділитись:

Сіль – це чудове джерело натрію. Проте надлишок натрію небезпечний для здоров’я. Він може призвести до підвищення тиску, затримує надлишок вологи в організмі, накопичується у суглобах і додає чимало проблем у життя людини. Про це говорять дієтологи і наводять масу прикладів, як зменшити щоденне споживання солі.

Навіть день спеціальний започаткували - День "Більше спецій, менше солі". Його походження достеменно невідоме. Вважається, що ідею подала Всесвітня організація охорони здоров'я. Проте офіційного підтвердження цьому немає.Та відомо, що свято було створено з метою змусити людей проаналізувати свій раціон і зменшити в ньому кількість натрію або солі.

Сіль є одним з ключових інгредієнтів у більшості страв. Тобто, з усим купленим чи приготовленим вдома ми з'їдаємо трохи солі. Так, звідусюду потроху - і з'являється неусвідомлене зловживання сіллю і перенасичення натрієм. Рекомендована добова кількість солі перевищується, що є запорукою розвитку хронічних хвороб..

Натрій є важливим електролітом, необхідним нашому організму для роботи нервів і м’язів. Однак надмірне споживання солі може мати негативні наслідки, такі як гіпертонія, хвороби серця та здуття живота. Серцево-судинні захворювання можуть призвести до інсульту, інфаркту та навіть смерті.

Згідно з дієтичним стандартом, денна норма споживання солі становить не більше 5 гр Це - всього чайна ложка. Все, що перевищує цю невеличку дозу, піде тілу на шкоду.

Як же взяти під контроль споживання солі? По-перше, якомога частіше, а бажано - щодня - готуйте і харчуйтеся вдома. Це дозволить контролювати вміст і кількість усіх інгредієнтів страв, які ви споживаєте.

І крок другий - додайте для смакового різноманіття до ваших страв більше спецій замість солі. Це можуть бути перець, кріп, петрушка, базилік, орегано, естрагон, розмарин, куркума, майоран, кмин, коріандр, каррі, паприка - за вашим смаком і вподобаннями.

Крім того, частину солі можна замінити свіжими травами, зеленню.Заміна солі на трави може не тільки посилити смак, але і принести користь для здоров’я. Трави можуть забезпечити відчуття бадьорості і підвищити вироблення енергії. Наприклад, шпинат, рукола чи женьшень.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитання18 хвилин тому
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитаннягодина тому
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитання2 години тому
Перша у світі методологія оцінки кліматичного впливу збройних конфліктів
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитання5 годин тому
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитання6 годин тому
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитання7 годин тому
На Полтавщині знайдено червонокнижну рослину (ФОТО)
1 хв на прочитання8 годин тому
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»: стратегічне партнерство для розвитку територіальних громад України
2 хв на прочитання8 годин тому