- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Лікар пояснює, чому у перехворілих антитіла можуть із часом рости
Лікар пояснює, чому у перехворілих антитіла можуть із часом рости
Хоча за логікою мали би падати.
Голова правління Експертної Ради суспільних досліджень та проектів у сфері національного здоров’я та соціального захисту, к. м. н. (дисертація з пульмонології та імунології) Інна Березюк пояснила, чому антитіла за динамічного спостереження у перехворілих із гарним і напруженим гуморальним імунітетом можуть не тільки не падати, а навіть і рости.
Лікар пояснює, що людину у звичайному житті щодня «бомблять» дикі віруси. Коронавірус — не виняток.
«Він живе серед нас тепер навіть у періоди спаду епідемічної хвилі, тобто в міжсезоння, як і інші його «колеги». І якщо в разі напруженого імунітету після захворювання (ну або ж після вакцинації, якщо ви були щеплені правильно, за показаннями) ви потрапите в середовище високого вірусного навантаження (наприклад, на безмасочний шабаш вакцинованих, яким тепер можна все, в пітному спортзалі без вентиляції), то ваша здорова та вже «натренована на фас» імунна система, безумовно, відреагує. Чим? Та простим викидом додаткової партії «солдат» — антитіл у кровоносне русло, щоб еквівалентно вірусному навантаженню відбити цю атаку», — пояснює Інна Березюк.
Лікар говорить, що такий факт можна зафіксувати лабораторно, якщо регулярно з певною корисною кратністю (наприклад, в епідсезон і залежно від своїх особистих контактних із суспільством обставин, не рідше ніж раз на місяць) моніторити свою імунну систему на предмет її активності.
Також ми розповідали, що якби у нас був зараз більшим відсоток вакцинації серед населення середнього віку, то захворюваність була б набагато вищою — експерт.