- Головна
- Новини
- Агро
- С/Г продукція
- Ковбаса до новорічного столу: як вибрати і зберігати
Ковбаса до новорічного столу: як вибрати і зберігати
Куплені заздалегідь сирокопчені ковбаси можуть полежати до Нового року, якщо їх правильно зберігати.
До вибору продуктів для новорічного столу слід поставитися дуже відповідально, щоби не зіпсувати свято ні собі, ні своїм близьким. Видання «Чому» підготувало декілька порад, як вибрати «новорічну» ковбасу.
- Обираючи ковбаси, пошукайте напис ДСТУ, а також назви «Брауншвейзька», «Московська», «Докторська» тощо. Якщо назва дещо відрізняється — «Докторська класична» або «Брауншвейзька особлива» — то це має вас насторожити. Це означає, що виробник міг підкоригувати рецептуру.
- Для поціновувачів салямі найкращим варіантом буде класична сирокопчена паличка ковбаси. Звичайно, можна придбати і напівкопчену або ж салямі варено-копчену, але краще цього не робити, оскільки для цих варіантів ковбаси у виробника є можливості для експериментів з її складом — заміна натурального м'яса на крохмаль або інші компоненти.
- Сирокопчена ковбаса повинна мати красивий зріз. На такому «малюнку» фарш не має бути сірим, а червоним, і шматочки шпику мають бути розподілені рівномірно.
Голова правління асоціації «Споживча довіра» Олена Куликова додала в коментарі OBOZREVATEL, що сирокопчені ковбаси можуть бути куплені заздалегідь і пролежати до Нового року. Але їх слід зберігати певним чином.
«Є думка, що сирокопчені ковбаси можна загорнути у пергамент і зберігати в сухому місці за кімнатної температури. Але це не так. Усі ковбаси потрібно зберігати в холодильнику за температури +6 °С», — говорить Олена Куликова.
Вона рекомендує купувати ковбаси вищого ґатунку, оскільки в такому разі до виробника висуваються суворіші вимоги.
«Єдиний рекомендований консервант для ковбас — це стабілізатор кольору — нітрид натрію. Він наявний завжди у будь-якій м'ясній продукції. Це даність, від цього ми нікуди не дінемося. Далі починаються підсилювачі смаку, всілякі фосфати, ще щось. Це не є добре. Вживання такої продукції краще обмежити», — радить експерт.
Ми вже писали про новорічний стіл: вибираємо червону ікру.