Догори
Дати відгук

Космічна радіація ускладнює пошук життя на Марсі — дослідження

Особливо цікавими є результати щодо жирних кислот.

2 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

На Червоній планеті знаходять дедалі більше місць, де могли зберегтися органічні сліди стародавнього життя. Проте виявилося, що космічна радіація руйнує органічні молекули, що слугують потенційними біомаркерами життя, швидше, ніж вважалося раніше. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Astrobiology.

Дослідники з’ясували, що ліпідні біомаркери, такі як гопани, стерани, алкани та жирні кислоти, деградують у 6–20 разів швидше за амінокислоти під впливом галактичного космічного випромінювання (GCR).

Важливим відкриттям стало те, що в присутності солей, таких як NaCl, KCl чи MgCl2, швидкість деградації зростає ще у 4–6 разів. Це ставить під сумнів ідею пошуку слідів життя у солоних середовищах, які раніше вважалися перспективними для астробіології.

Дослідники використовували гамма-випромінювання, щоби змоделювати дію GCR на Марсі, де поверхня планети зазнає впливу космічної радіації вже близько 4 млрд років. Це пояснює, чому біомаркери могли бути знищені, навіть якщо на Марсі колись було життя.

Особливо цікавими є результати щодо жирних кислот: вони не лише розпадалися, а й утворювали побічні продукти, такі як алкани й альдегіди. Це відкриває нові можливості для пошуку слідів життя — навіть деградованих.

Науковці наголошують, що для збереження біомаркерів майбутні місії на Марс повинні зосередитися на бурінні у глибші шари ґрунту, де вплив радіації значно менший.

Дослідження показало, що галактичне випромінювання може проникати на кілька метрів у марсіанський ґрунт, знищуючи органічні молекули. Це створює нові виклики для пошуку слідів життя, але також дає науковцям цінні підказки про те, які побічні продукти шукати та як уникнути їх знищення.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.