Корисна заготовка: готуємо щавель на зиму
Після того, як банки повністю охолонуть, переносимо їх у прохолодне місце.
Щавель на зиму – це проста та корисна заготовка. Звичайнісінький щавель – джерело клітковини та вітамінів. Щавель на зиму, залитий окропом із сіллю, може зберігатися кілька років, не втрачаючи своїх смакових властивостей.
- 1 кг щавеля
- 2 ч. л. солі
- 1,50 л води
1
Перебираємо щавель, викидаємо всі бур'яни, жовте та пошкоджене листя. Зрізаємо стебла.
2
У глибоку миску наливаємо холодну воду та поміщаємо туди листя щавлю на 20-30 хвилин. За цей час увесь бруд, що зібрався на поверхні листя, відійде.
3
Поки листя щавлю відмокає, саме час стерилізувати банки та кришки.
4
Додатково промиваємо щавель на зиму під проточною водою та обсушуємо на рушнику або у друшляку.
5
Обсохлий щавель дрібно нарізаємо смужками по 0,5 см.
6
Нарізаний щавель на зиму складаємо в банки, злегка утрамбовуючи його. У кожну банку всипаємо по половині чайної ложки кам’яної солі. Має вийти 4 півлітрових банки.
7
Кип'ятимо воду та заливаємо окріп у кожну банку. Робимо це повільно, у кілька етапів, оскільки вода опускається на дно поступово. Щойно вода досягне верхнього краю банки, дістаємо з каструлі простерилізовану кришку та щільно закриваємо нею банку.
8
Закриті банки з консервованим щавлем на зиму перевертаємо догори дном і залишаємо остигати під теплим рушником.
9
Після того, як банки повністю охолонуть, переносимо їх у прохолодне місце. У холодильнику таку заготовку щавлю на зиму зберігати необов'язково.
Як засолити щавель на зиму без стерилізації
Як закрити щавель на зиму в банках ви вже знаєте. Інші рецепти, як заготовити щавель на зиму, ще простіше, адже щавлева кислота є природним консервантом.
Потрібно наповнювати банки підготовленим щавлем та пересипати кожен шар сіллю або просто залити холодною кип’яченою водою. Закрити банки поліетиленовими кришками та зберігати у підвалі або холодильнику.