Догори
Дати відгук

Контактні лінзи є небезпечними для очей під час пандемії коронавірусу - вчені

На думку вчених, носіння окулярів може допомогти перестати торкатися обличчя, і цим самим заважить зараженню та розповсюдженню вірусу

2 хв на прочитання28 Березня 2020, 16:55
pixabay pixabay
Поділитись:

Експерти вважають, що контактні лінзи сприяють поширенню коронавірусу. Щоб припинити його поширення потрібно відмовитись від контактних лінз і почати носити окуляри. Медики розповіли про небезпеку для очей під час пандемії коронавірусу.

Як  повідомляє GreenPost з посиланням на видання CNN,     на думку вчених, носіння окулярів може допомогти  перестати торкатися обличчя. Саме через торкання розповсюджується будь-який вірус, у тому числі новий коронавірус, який зараз шириться світом.

 "Користувачі контактних лінз не лише торкаються очей, щоб вставити та зняти їх двічі чи більше на день, вони також торкаються очей та обличчя набагато більше, ніж люди, які їх не носять", - заявив доктор Томас Штейманман, клінічний речник Американської академії офтальмології.

Окуляри можуть забезпечити трохи більш високий захист від будь-яких частинок коронавірусу, які є у повітрі, хоча ймовірніше, можна заразитися через рот і ніс.

Вчені-офтальмологи говорять, що новий коронавірус може викликати кон'юнктивіт, дуже заразний стан, також відомий як рожеве око. Симптоми кон’юнктивіту включають сльозотечу, свербіж або печіння, помутніння зору, червоне або "рожеве" око, гній, слиз і жовті виділення, які можуть виділятися над віями.

"Звіти з Китаю та усього світу показують, що близько 1% до 3% людей хворих на коронавірусні інфекцію також мали кон'юнктивіт" - зауважують медики.

Тому в черговий раз звертаються з вимогою мити руки,  користуватися засобом для дезінфекції рук, не чіпати обличчя, не терти очі. І дезінфікувати свої контактні лінзи. 

Нагадаємо, понад 600 тис. людей у 199 країнах заразилися коронавірусом з початку пандемії, близько 28 тис. людей вже померли, 134 295 одужали.

В Україні зафіксовано 311 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.