Саме собою хропіння не є хворобою, це радше просто побутова незручність. Хропіння стає особливо небезпечним, коли переростає в синдром обструктивного апное сну. Про це розповідає лікар-невролог Євген Скрипник.
Апное — це раптова зупинка дихання уві сні. Лікар пояснює, що при захворюванні внаслідок гіпотонії м’язів стінки дихальних шляхів «спадаються», тобто наближаються настільки, що дихання зупиняється. Для відновлення їхньої прохідності потрібно, щоб мозок подав сигнал про нестачу кисню. Після цього дихання відновлюється.
Чим небезпечне апное?
«Нестача кисню уві сні призводить до того, що організм не може нормально відпочити. Через це вдень пацієнт відчуває розбитість, сонливість, втому. У людей із синдромом обструктивного апное спостерігається зниження концентрації та працездатності. Вони перебувають у зоні ризику серцево-судинних захворювань, як-от артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, діабет, інсульт», — розповідає Євген Скрипник.
Він закликає для лікування цих станів звертатися до ЛОР-лікарів.
А тим часом боротися з хропінням.
В окремих випадках позбутися хропіння допомагає правильне положення тіла під час сну.
Змініть положення тіла. Легкі форми хропіння часто виникають тільки під час сну на спині. Це обумовлено западінням язика. Існує простий і ефективний спосіб відучити людину спати на спині. На нічній піжамі або спеціальній жилетці між лопаток пришивається кишеня, в яку поміщається м'яч для великого тенісу. У цьому випадку кожна спроба лягти на спину буде закінчуватися пробудженням і поворотом на бік. На початку застосування цього методу можливе погіршення якості сну, особливо у осіб, які звикли спати на спині, однак протягом 3-4 тижнів виробляється стійкий умовний рефлекс не спати на спині.
Влаштуйте високе узголів’я. Високе положення узголів’я зменшує западання язика навіть у положенні на спині. Крім того, рідина в організмі зміщується донизу, і це зменшує набряклість слизової оболонки носа і глотки, збільшує їх просвіт і послаблює хропіння.
Підберіть зручну подушку. Не використовуйте туго набиті великі подушки: плечі з таких подушок сповзають, а голова виявляється сильно нахилена, що може навіть посилити хропіння.
Правильно розташуйте голову. Голова повинна розташовуватися паралельно тулубу. Цього можна досягти за допомогою невеликих плоских подушок.
Ми також писали про найкращі ліки від стресу: радить кардіолог.