Догори
Дати відгук

Кількість хворих на бубонну чуму зростає. Ситуація критична в Африці, де заражении є підлітки

Середній вік заражених становить 13 років, проте є й тримісячні малюки та 73-річні дорослі.

1 хв на прочитання19 Лютого 2021, 18:22
Кількість хворих на бубонну чуму зростає Кількість хворих на бубонну чуму зростає
Поділитись:

Влада Демократичної республіки Конго заявила про виявлення у країні понад 520 випадків зараження чумою за останні три місяці. 31 людина померла. 

Як передає AFP, у МОЗ Конго говорять,  що за останні три місяці більшість зафіксованих випадків стосується бубонної чуми, але є також п’ятеро людей, які заразилися легеневою чумою і двоє септичною чумою.

Середній вік заражених становить 13 років, проте є й тримісячні малюки та 73-річні дорослі.

Як ми писали, чума лютує й на іншій земній півкулі. Так, у Монголії вже друга людина померла від чуми. Переносниками хвороби там є бабаки, м'ясо яких вважається серед місцевих делікатесом, тому вони їдять бабаків незважаючи на застереження фахівців. 

Крім цього, широке поширення збудника чуми виявлено на території Овюрського і Монгун-Тайгінського районів Туви загальною площею 340,1 квадратних кілометрів


Бубонна чума — це бактеріальне захворювання, яке передається блохами, що живуть на диких гризунах. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ця хвороба може вбити дорослого менш ніж за 24 години, якщо її вчасно не лікувати. Відомо кілька пандемій чуми, однією з яких є «чорна смерть», яка знищила третину населення Європи у XIV столітті. Однак найсмертельнішою була «Чума Юстиніана», яка у VI–VIII століттях вбила близько 100 млн людей в Європі і Північній Африці. Після винайдення антибіотиків хвороба вважається переможеною.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.