Догори
Дати відгук

У Монголії вже друга людина померла від чуми

Заради делікатесного м'яса бабака люди готові ризикувати власним життям

1 хв на прочитання12 Серпня 2020, 15:09
Image by czu_czu_PL from Pixabay Image by czu_czu_PL from Pixabay
Поділитись:

42-річний чоловік помер від бубонної чуми у провінції Ховд на заході Монголії, повідомляє китайське агентство Сіньхуа. Це вже друга смерть з початку спалаху чуми в Монголії у липні.

Виявилось, що перед смертю чоловік придбав двох мертвих бабаків, яких, цілком імовірно, з’їв. Незважаючи на те, що у Монголії полювання на бабаків є незаконним, багато людей ігнорують закон, оскільки м'ясо цієї тварини вважається у країні делікатесом. Однак дуже часто бабаки переносять чуму.

Тим часом з початку року у Монголії зареєстровано уже 12 підозр на бубонну чуму, чотири з яких підтвердились лабораторно. У середині липня від хвороби помер 15-річний хлопчик.

У Національному центрі Монголії із зоонозних хвороб заявили, що 17 з 21 провінцій країни зараз перебувають під небезпекою виявлення бубонної чуми.


Бубонна чума — це бактеріальне захворювання, яке передається блохами, що живуть на диких гризунах, таких як бабаки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ця хвороба може вбити дорослого менш ніж за 24 години, якщо її вчасно не лікувати. Відомо кілька пандемій чуми, однією з яких є «чорна смерть», яка знищила третину населення Європи у XIV столітті. Однак найсмертельнішою була «Чума Юстиніана», яка у VI–VIII століттях вбила близько 100 млн людей в Європі і Північній Африці. Після винайдення антибіотиків хвороба вважається переможеною.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.