Догори
Дати відгук

Карантин не допоміг: концентрація CO2 в атмосфері Землі є найвищою за всю історію спостережень — ООН

50 % викидів поглинають океани та наземні екосистеми, але з часом вони робитимуть це все гірше.

1 хв на прочитання26 Жовтня 2021, 16:31
Фото: Слово і Діло Фото: Слово і Діло
Поділитись:

У 2020 році концентрація парникових газів в атмосфері планети досягла нового рекорду. Про це сказано у бюлетені Всесвітньої метеорологічної організації (спеціалізована установа ООН).

Вчені повідомили, що ситуацію не покращило навіть тимчасове зниження викидів під час пандемії COVID-19. За даними експертів, концентрація вуглекислого газу досягла 413,2 частини на мільйон, а це 149 % доіндустріального рівня. Концентрація метану становила 262 %, а закису азоту (N2O) — 123 % рівнів 1750 року.

Крім того, з огляду на довге життя молекул CO2, навіть якщо викиди і будуть різко скорочені до нульового рівня, нинішній рівень температури буде зберігатися протягом ще декількох десятиліть.

«Зростання концентрації парникових газів обернеться для людей не тільки глобальним потеплінням, але і зростанням кількості екстремальних погодних явищ: спека, проливні дощі, підвищення рівня моря й окислення океану, танення льоду, і все це призведе до негативних соціально-економічних наслідків», — сказано у бюлетені.

Генеральний секретар ВМО Петтері Таалас заявив, що за нинішніх темпів зростання концентрації парникових газів до кінця століття підвищення температури може значно перевищити цільові показники Паризької угоди в 1,5–2 градуси за Цельсієм вище доіндустріальних рівнів.

«Ми значно відхилилися від курсу», — сказав він.

Експерти попередили, що 50 % викидів поглинають океани та наземні екосистеми, проте в майбутньому їхня здатність виступати «буфером» у боротьбі з підвищенням температур буде знижуватися.

Нагадаємо п’ять корисних звичок, за які матінка-природа пишатиметься вами.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко