Догори
Дати відгук

Коралові рифи загинуть через парникові гази

Всі рифи в світі будуть поступово руйнуватися і майже повністю зникнуть до кінця століття.

2 хв на прочитання14 Травня 2021, 21:28
Коралові рифи загинуть через парникові гази Коралові рифи загинуть через парникові гази
Поділитись:

Фактично 94% коралових рифів світу загинуть до 2050 року, якщо загальносвітові обсяги викидів парникових газів збільшаться навіть незначно. До такого висновку прийшли вчені з австралійського університету імені Джеймса Кука, що опублікували звіт про своє дослідження негативного впливу глобального потепління на екосистеми коралових рифів.

Дані, використані вченими в роботі, були отримані на основі вивчення 233 рифів в 183 рифових систем світу. Дослідники відзначають, що 49% з них перебували в Атлантичному океані, 39% - в Індійському і ще 11% - в Тихому. Прогнози, зроблені ними з урахуванням низьких, середніх і високих обсягів викидів, показали, що навіть істотне зниження концентрації парникових газів в атмосфері Землі не дозволить рифам швидко відновитися і продовжити зростання.

На думку вчених, у людства залишилося дуже невелике тимчасове вікно для того, щоб врятувати рифові системи, знизивши загальносвітові обсяги викидів парникових газів. Вони відзначають, що через підвищений вміст вуглекислого газу води Світового океану стають теплішими, а рівень їх кислотності змінюється, що уповільнює зростання і відновлення коралових рифів. Якщо процес окислення океану не зупинити негайно, врятувати рифи буде практично неможливо, вважають вчені.

Дослідження австралійських вчених містить також три невтішних прогнози розвитку ситуації з урахуванням зниження, збереження або збільшення обсягів викидів парникових газів. Всі рифи в світі будуть поступово руйнуватися і майже повністю зникнуть до кінця століття, якщо викиди залишаться на колишньому рівні або будуть знижені незначно.

Цей процес, очевидно, буде мати досить серйозні наслідки і для рифових островів, і для прибережних екосистем, і для людей, що живуть в безпосередній близькості від коралових рифів.

Група дослідників закликала світову спільноту вжити негайних і дуже рішучі зусилля для порятунку рифів, які є унікальними екосистемами, що об'єднують сотні тварин, рослин і мікроорганізмів.

До слова, протягом останніх 60 років людство змінило 1/5 суші Землі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.