Догори
Дати відгук

Допоможіть собі та довкіллю: п’ять корисних звичок, за які матінка-природа пишатиметься вами

До Міжнародного дня дій на захист клімату.

3 хв на прочитання23 Жовтня 2021, 11:11
Земля Земля
Поділитись:

Споживайте розумно

Найголовніший принцип екосвідомого життя простий: не купувати (чи не виробляти) непотрібного. Це стосується не лише продуктів, а й, наприклад, одягу, нової техніки чи ще-однієї-красивої-штуки-яка-просто-валятиметься-вдома.

Складання списку покупок і подальше його дотримання — найвірніший спосіб уникнути імпульсивних витрат (зізнайтеся, ви теж часом заїдаєте стрес чи нудьгу!). Так ви гарантовано не купите забагато їжі, яка зіпсується та полетить у смітник, чи надмірну кількість шкідливих для здоров’я смаколиків.

Купуйте локальне

Наші бабусі та дідусі з дитинства пропагують народну мудрість, що своє, з городу — і смачніше, і корисніше. І вони мають рацію! Чим ближчий виробник до споживача, тим менший екологічний слід його продукту, адже зменшуються витрати ресурсів на транспортування. До того ж, малі фермери значно менше експлуатують довкілля, забруднюючи його надмірними кількостями добрив чи відходів. Тому що принцип «не плюй у криницю» для них набуває буквального значення — через недобросовісне агровиробництво насамперед забруднюється вода у річках і криницях.

Бережіть ресурси.   Виробництво електроенергії у світі є найбільшим джерелом парникових викидів, що призводять до зміни клімату. 55 % електрики в Україні виробляють атомні електростанції, які хоч і менше впливають на клімат, але несуть у собі інші ризики: вони загрожують нам новими аваріями, забруднюють довкілля відходами, з якими досі не вміє поводитися ніхто у світі, використовують воду з і без того обмілілих річок для свого охолодження.

Більше рухайтеся

До чого тут довкілля, спитаєте ви? Справа ось у чому: як ми вже писали, транспорт — одна з найшкідливіших для довкілля галузей. Це і парникові викиди, і забруднення повітря шкідливими часточками, які не дають дихати, і шум та стрес для містян, особливо під час заторів, і банальне відбирання простору.

Обмеження активності до курсування між диваном і кухнею погано вплине на ваш організм. Тож йому просто необхідні фізичні навантаження: зарядка, йога, силові вправи, бій із власною тінню чи триразове вологе прибирання у всій квартирі — саме час обрати ту активність, яка вам найбільше подобається, і займатися нею хоча б час від часу. 

Об’єднуйтеся з однодумцями

Діяти самим — це приємно та корисно. Але щоб позитивні зміни стали по-справжньому масштабними, їх має впроваджувати держава та підтримувати усі. Тому важливо допомагати іншим перейти на зелений бік Сили та жити більш дружньо до довкілля, розповідаючи їм про легкі та корисні способи це зробити. 

Джерела: gurt.org.ua,  rubryka.com, suspilne.media.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко