- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Карантин дає можливість легально затягувати справу – юрист
Карантин дає можливість легально затягувати справу – юрист
Достатньо лише заявити, що боїшся коронавірусу
Після змін в усіх кодексах з’явилася можливість затягувати розгляд справи. Про це у своєму коментарі GreenPost розповів керуючий партнер юридичної компанії «Альянс правових сил» Віталій Собкович.
«Якщо засідання мені не з руки, я можу подати клопотання, щоб засідання відклали через COVID-19, у мене є поважна причина для неявки», – говорить Віталій Собкович.
Він розповідає, що раніше у юристів була окрема послуга «просто позатягувати справу» (особливо це стосувалося кредитних справ).
«Є справа, яку ти не можеш виграти, але, наприклад, клієнт живе у якій квартирі чи користується машиною, і для того, щоби банк не отримав рішення суду і не почав виконавче провадження, арешти не понакладав, багато юристів надавало таку послугу, як затягування справи, – говорить Віталій Собкович. – У 2018 році до кодексів було багато внесено змін, які виключають затягування, передбачають відповідальність за подачу не в мотивованих клопотань, за зловживання процесуальними правами. Але ж тут прийшов карантин і разом із ним можливість затягувати справу абсолютно безкарно, бо це є абсолютно поважною причиною для неявки: мовляв, ми не хочемо ризикувати ні власним здоров’ям, ні здоров’ям членів суду.
Юрист розповідає, що клопотання можна подати навіть через електронку чи просто написати від руки.
«Написати, що в провадженні суду перебуває така-то справа, і у зв'язку з тим, що відповідно до постанови Кабміну №211 від 11 березня 2020 р. на території України було введено карантин, який продовжено до 31 серпня рішенням Кабміну від 22 липня, з метою запобігання поширенню COVID-19 і через те, що ми через карантин не можемо забезпечити явку, просимо вважати ці причини поважними та відкласти розгляд справи», – говорить він.
Віталій Собкович пояснює: щоб подати таке клопотання, не обов'язково бути хворим чи мати якісь ознаки хвороби. Звісно, коли не ходив транспорт, ці причини справді були поважними, але це перетворилося на лазівку в законодавстві, можливість для зловживань.
Чи може суд відмовити в задоволенні такого клопотання?
«З одного боку так, але це буде порушення прав людини – виходить, що суд людину штовхає на ризик захворювання, – пояснює Віталій Собкович. – Поки є карантин, ця причина вважається поважною».
Раніше ми розповідали, чи треба вдягати медичну маску до театру.
Також ти розповідали, що дати закінчення карантину в законі нема.