Догори
Дати відгук

Дати закінчення карантину в законі нема – юрист

Зраду розганяти рано

3 хв на прочитання26 Липня 2020, 14:43
Поділитись:

У соцмережах поширюють скріншот закону з довгою назвою «Про внесення зміни до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)" щодо продовження строку дії у зв’язку із загрозою зростання захворюваності населення на коронавірусну хворобу (COVID-19)». Оскільки в ньому фігурує дата 1 січня 2021 р., робиться висновок: чергові продовження обмежувальних заходів робляться, аби очі відвести, а точну дату закінчення карантину влада знала ще 19 червня, коли приймала цей закон.

Однак керуючий партнер юридичної компанії «Альянс правових сил» Віталій Собкович пояснив у своєму коментарі GreenPost, що зазначений закон не має ніякого стосунку до карантину. 

«Спочатку був закон про внесення змін до основ законодавства про охорону здоров’я, – розповідає юрист. – Тими змінами передбачалося, що людину можна лікувати незареєстрованими лікарськими засобами – щоб урятувати людину, ми готові будь-яке лайно в неї запхати, тільки щоб спрацювало».

Віталій Собкович пояснює, що тим законом визначалась і дата, коли його дія закінчиться, але тоді ніхто не чекав, що карантин затягнеться. Тому вирішили просто внести зміни до того закону, яким вносили зміни, і подовжити термін дії саме того закону забезпечення лікування коронавірусної хвороби до 1 січня 2021 року. Це означає, що до кінця цього року дають можливість використовувати для лікування COVID-19 незареєстровані лікарські засоби або зареєстровані, але не призначені для лікування цієї хвороби. Це було зроблено в інтересах лікування хворих на COVID-19. Юрист пояснює: якщо діагноз підтверджено, то – за умови згоди хворого – згідно з протоколами, можуть (хоча не повинні) вдаватися до таких засобів лікування.

«Якусь індійську вакцину вколемо чи новий китайський препарат», – жартує Собкович.

Проте юрист застеріг: не будь-який незареєстрований лікарський засіб можна використовувати від лікування коронавірусної хвороби, а лише рекомендований відповідними органами США, країн ЄС, Великої Британії, Швейцарії, Австралії, Японії, Канади, Китаю чи Ізраїлю.

Що ж до зареєстрованих, але не призначених для лікування цієї хвороби препаратів, то юрист нагадав, як гарну динаміку лікування COVID-19 давали засоби від малярії. Саме зазначені зміни в законодавстві давали медикам змогу вдаватися до таких засобів.

«Цей закон руки медикам розв’язує і дає простір для експериментів: "Біоматеріалу вистачає – а давайте спробуємо це"», – жартує юрист.

Раніше ми повідомляли, що уряд продовжив карантин до кінця літа.

Також ми розповідали, коли в Києві послаблять карантин.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.