Догори
Дати відгук

Інфекція вже в Україні: зареєстрували 69 випадків лихоманки Західного Нілу

Найбільше випадків захворювання виявлено у Полтавській, Черкаській, Київській областях та Києві. 

2 хв на прочитання11 Вересня 2024, 08:58
ФОТО: ілюстративне ФОТО: ілюстративне
Поділитись:

Особливо небезпечна, рідкісна і складна у лікуванні. В Україні зафіксовано вже 69 випадків гарячки Західного Нілу. Причому дві третини - 41 випадок - підтвердили у серпні. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, не виключено, що тепер захворювання стане регулярою проблемою для нашої системи охорони здоров'я. Найбільше випадків захворювання виявлено у Полтавській, Черкаській, Київській областях та Києві. 

"Гарячка Західного Нілу - небезпечна хвороба, яка з 1937 року була виявлена в Африці. А тепер циркулює по всьому світу. Основними переносниками збудника є птахи. Зважаючи на те, що в Україні є декілька шляхів перелітних птахів, Україна буде постійно стикатись з цією інфекцією. З початку серпня ми зареєстрували 41 підтверджений випадок, а з початку року їх вже 69", - пояснив Кузін.

За словами Кузіна, єдиний спосіб уберегтися від захворювання - захиститися від укусів комарів.

Головним джерелом вірусу в природі є птахи, переважно перелітні, у крові яких вірус може циркулювати від 14 до 200 днів. Переносниками захворювання можуть також бути певні види комарів, які інфікуються під час харчування кров’ю і можуть передати вірус людині чи тварині. Вкрай рідко можливе контактне зараження кров’ю хворих тварин.

Гарячка Західного Нілу починається гостро – з ознобу та швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. У важких формах можуть розвиватися менінгіт або енцефаліт.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.