Імунологи створили універсальну протиотруту від укусів отруйних змій на основі крові "людини-імунітету"
Унікальна розробка комбінує антитіла чоловіка, який 850 разів вводив собі зміїну отруту, та лікарський препарат для нейтралізації токсинів.

Світ науки поповнився значним досягненням у сфері медицини – імунологи розробили потенційно універсальну протиотруту від укусів змій. Унікальність розробки полягає в її основі – антитілах, отриманих з крові чоловіка, який протягом 18 років самостійно вводив собі отруту 16 смертельно небезпечних видів змій, щоб виробити імунітет.
Для створення протиотрути вчені поєднали ці антитіла з лікарським препаратом вареспладибом. Разом вони здатні знешкоджувати небезпечні для м’язів і нервів білки, що містяться в зміїній отруті. Важливою перевагою нової протиотрути є її походження від людини, а не від інших тварин, як у традиційних препаратах. Це значно знижує ризик виникнення небажаної імунної відповіді у пацієнтів. Результати дослідження були опубліковані у престижному науковому журналі Cell.
В основі розробки лежить незвичайний досвід Тіма Фріде, колекціонера змій, якого понад 200 разів кусали отруйні змії. Науковці звернулися до нього, щоб отримати зразки крові та виділити універсальні антитіла. У крові чоловіка-імунітету було виявлено два антитіла, які ефективно зв’язуються з ключовими токсинами, присутніми в отруті змій родини Аспідові (Elapidae), до якої належать такі небезпечні види, як кобри та мамби.
Подальші експерименти показали вражаючі результати. Отримані з крові Тіма Фріде антитіла, змішані з вареспладибом, успішно нейтралізували дію отрути 19 різних видів змій родини Аспідові при введенні смертельних доз мишам. Оскільки дія отрути більшості представників цієї родини ґрунтується на двох ключових токсинах, нова протиотрута має потенціал стати ефективним засобом проти отруєння майже половиною всіх отруйних змій у світі.
Наразі компанія, яка фінансувала дослідження, планує провести випробування протиотрути на собаках, що постраждали від укусів змій в Австралії. Успішні результати цих тестів стануть важливим кроком перед організацією клінічних випробувань на людях. Розробники сподіваються, що їхнє відкриття стане рятівним для тисяч людей, які щорічно страждають від укусів отруйних змій.
Більше новин читайте на GreenPost.







