«Не пити» шкодить головному мозку – нутриціолог
Але з питтям води теж важливо не перестаратися
Головний мозок починає потерпати, коли втрачає буквально 3% води. Про це у своєму інтерв’ю GreenPost сказала біолог, бактеріолог, нутриціолог Анна Мельник.
Вона нагадує: загальноприйнята добова норма води становить 30 мл на кг ваги. Якщо людина важить 60 кг, то це відповідно 1800 мл. Але влітку, у спеку, потрібно пити 50 мл на 1 кг, бо з потом, диханням втрачаємо набагато більше, коли організм охолоджується.
«Коли бракує 1-2% води, організм починає швиденько витягувати воду – із м'язів, із кісток, щоб ми не постраждали, щоб організм не загинув. І тоді порушуються всі процеси в організмі. Починаються проблеми, такі як закрепи, сухість шкіри тощо», – говорить вона.
Якщо виходити з того, що людині потрібно 1800 мл води на добу, то з них приблизно 700-800 мл має бути чистої води, запевняє нутриціолог. І слід враховувати, що з супів, узварів тощо організм воду «добуває», втрачаючи якусь частину енергії. А такі напої, як міцний чай, міцна кава сушать, витягують воду з клітин.
Проте не треба примушувати себе пити якнайбільше. Якщо випити більш ніж 6 л води, то можна навіть померти, нагадує Анна Мельник.
«Був випадок, коли людина випила 10 л протягом 8 годин та померла від набряків. Окрім того, не слід пити більше 2 л гіпертонікам. Краще взагалі пити воду часто, маленькими порціями», – розповідає вона.
Нутриціолог радить пити воду хвилин за 5-10 до їди: «Можна пити воду і в процесі, так само із супів та компотів вона засвоюється добре. Їжу краще не запивати, тому що розбавляється шлунковий сік і сповільнюється травлення».
Традиційне чаювання нутриціолог пропонує влаштовувати хвилин через 40 після їди.
Також ми розповідали, як пережити літню спеку.