Голова Держекоінспекції назвав причини паводків на заході України
Якщо в місцевості багато дерев, то річки наповнюються не так швидко, що дає змогу уникнути руйнівних потоків води.
Голова Держекоінспекції Андрій Мальований вважає, що серед причин катастрофічних паводків — забудова заплав і прибережно-захисних смуг та незаконна і законна вирубки лісів.
Як інформує сайт агентства, Мальований зауважив, що Водним кодексом України заборонено будівництво ближче 25 м на малих річках, ближче 50 м — на середніх, ближче 100 м — на великих. Якщо ухил перевищує 3 %, то відстань подвоюється.
Наступною причиною на думку голови ДЕІ є незаконна та законна вирубки лісів.
«Проблему становлять і суцільні санітарні рубки. Дерева виконують функцію природного бар’єра, вбираючи частину води під час сильних опадів. Якщо у місцевості багато дерев, то річки наповнюються не так швидко, що дає змогу уникнути руйнівних потоків води. Але таку велику кількість опадів ліс би не стримав. Рубки — одна з причин, але не головна», — йдеться у повідомленні.
У Держекоінспеції нагадали, що за останні пів року провели понад 400 перевірок, пов’язаних із вирубкою лісу, нарахувавши збитків на понад 135 мільйонів гривень.
«Це офіційні цифри незаконних рубок, підтверджені документами та фактами. Усі ці дані передавалися в прокуратуру. Сподіваюся, вони також будуть долучені до теперішнього розслідування, а особи, які заробляють на вирубці лісу, будуть покарані» — повідомляють у ДЕІ.
Зараз СБУ розслідує причини руйнівних повеней на Західній Україні за статтею «Екоцид». Розслідування стосується можливої бездіяльності посадовців різних органів влади, відповідальних за природоохоронні заходи, а також незаконне ведення господарства.