Четвер, 09 Липня 2020
Догори
Дати відгук

СБУ розслідує "екоцид", який викликав повені

1 хв на прочитання26 Червня 2020, 20:57 128
Поділитись:

Служба безпеки України для встановлення всіх обставин, на які можливо вплинула діяльність та бездіяльність посадовців, розслідує причини руйнівних повеней у західних областях за статтею «Екоцид» Кримінального кодексу України.

Як повідомили у пресцентрі СБУ, оперативники спецслужби зафіксували масове знищення рослинного світу, що, ймовірно, могло призвести до екологічної катастрофи. 

«Служба передала в органи прокуратури матеріали щодо незаконної порубки лісів, неналежного здійснення лісогосподарської діяльності та невиконання заходів з охорони навколишнього природного середовища уповноваженими особами на території західних областей України. Причини й передумови, які призвели до людських жертв, затоплення та підтоплення інфраструктури, споруд, угідь, домогосподарств, пошкодження руйнування та знищення об’єктів унаслідок випадання понаднормової кількості опадів наразі вивчаються», - заявили у СБУ.

У спецслужбі зауважують, що за однією із версій слідства вони, ймовірно, можуть бути викликані незаконним веденням господарства, бездіяльністю відповідальних за природоохоронні заходи посадовців різних органів влади. За цими фактами прокуратурою Івано-Франківської області розпочато кримінальне провадження за ст. 441 (екоцид) Кримінального кодексу України. Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчому відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, прокуратура Прикарпаття відкрила кримінальне провадження через масову вирубку лісів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.