Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Гель для тверезості — нова розробка для запобігання похміллю та шкоді від хронічного вживання алкоголю

Гель для тверезості — нова розробка для запобігання похміллю та шкоді від хронічного вживання алкоголю

Наразі команда розробників планує провести випробування на добровольцях.

1 хв на прочитання27 Травня 2024, 14:46
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

Науковці розробили засіб, здатний при потраплянні в організм швидко та безпечно розщеплювати алкоголь. Це гель — комбінація атомів заліза і бета-лактоглобуліну (один із білків коров'ячого молока). Коли він стикається з алкоголем у травній системі, ця комбінація сприяє швидкій детоксикації, розповідає лікар Олександра Литкіна.

Під час своєї подорожі нашим організмом алкоголь розщеплюється природним чином. У результаті виробляється побічний продукт — ацетальдегід, який викликає похмілля та може зашкодити печінці. Розроблений гель допомагає перетворювати спирт безпосередньо на ацетат, уникаючи накопичення токсичного проміжного продукту.

Науковці вже протестували гель на мишах. Під час експерименту одним дали препарат, інші одержали фізрозчин. Через 20 хвилин після цього всіх мишей напоїли алкоголем. Уміст спирту в крові мишей, яким давали гель, виявився набагато нижчим, ніж у інших піддослідних. Хоча всі гризуни знепритомніли після вживання спиртного, ті, хто отримав препарат, прокинулися на дві години раніше за інших.

Ба більше, гель захистив тварин від пошкодження печінки. Через шість годин після цього дослідники піддали мишей тесту на тверезість. У водному лабіринті миші, котрі з'їли гель, плавали швидше й ефективніше шукали вихід, ніж родичі, яким давали лише препарат чи фізрозчин. Їхня продуктивність була на одному рівні з мишами, яких ніколи не напували алкоголем.

Наразі команда розробників планує провести випробування на добровольцях. Якщо гель подіє на людей, його можна буде використовувати для запобігання похміллю та шкоді від хронічного вживання алкоголю.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.