- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- Епідпоріг: з початку епідсезону на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1 182 961 українців
Епідпоріг: з початку епідсезону на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1 182 961 українців
Найдієвіша профілактика — щорічна вакцинація
Ці показники на 18,8% менші тогорічних. Наразі в країні не перевищено епідпоріг по захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19.
За перший тиждень зими з 2 по 08 грудня перехворіло 119 837 осіб, із них 71 159 – діти до 17 років. До лікарень країни з ускладненнями ГРВІ потрапило 2 724 людини, із них 1 607 – діти віком. Усі пацієнти отримали необхідну меддопомогу.
Найдієвіша профілактика COVID-19 та грипу — щорічна вакцинація, зокрема для людей з груп ризику. Вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Натомість щеплення проти цих хвороб можна робити в один день або з рекомендованим інтервалом. Щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для населення. Медики використовують омікрон-специфічні вакцини «Comirnaty» від Pfizer для дорослих та дітей. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря. Проти грипу рекомендована щорічна вакцинація, адже за тяжкого перебігу він може спричиняти небезпечні ускладнення: ураження серця, легенів, нирок тощо. Вакцина не входить до переліку безоплатних щеплень, однак є рекомендованою, особливо людям з групи ризику (усім, хто працює в місцях масового скупчення людей: медпрацівникам, правоохоронцям, учителям, а також вагітним, пацієнтам із хронічними захворюваннями, дітям до 5 років та людям старше 60 років). За даними на 8 грудня, щеплення проти грипу зробили 95 839 людей.
У МОЗ нагадують, що медичні маски, дотримання дистанції та введення «локального карантину» в окремих містах чи областях під час значного підйому рівня захворюваності на гострі респіраторно-вірусні захворювання — це одні з основних протиепідемічних та профілактичних норм, які попри скасування загальнонаціонального карантину через COVID-19 діють в Україні на постійній основі. Такі протиепідемічні заходи можуть застосовувати в областях чи окремих районах, містах, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу. Або в разі спалаху респіраторно-вірусних інфекцій в окремих установах чи організаціях, навчальних закладах. Наприклад, в окремих класах чи школах або на підприємствах.
Більше новин читайте на GreenPost.