Догори
Дати відгук

Експерти пояснили, чи може COVID-19 викликали рецидив онкозахворювання

Якщо було зафіксовано онкологічне захворювання після перехворювання на ковід, значить, це просто збіг.

1 хв на прочитання21 Лютого 2022, 18:40
Лікарня Лікарня
Поділитись:

Рецидив онкологічного захворювання не може розвинутися як наслідок того, що людина перехворіла на COVID-19. Про це розказала Яна Степанішина, онколог-гематолог Національного інституту раку, на прес-брифінгу «Вакцинація онкопацієнтів від COVID-19: чому це необхідно?».

Лікар наголошує, що немає наукових даних, які б могли підтвердити, що коронавірус SARS-CоV-2 може спричинити онкозахворювання.

«Якщо в когось було зафіксовано онкологічне захворювання після того, як людина перехворіла на ковід, то будьте певні — онкологічне захворювання на той час вже у неї було, це просто збіг», — сказала Яна Степанішина. 

Вона наголошує, що вакцинацію проти COVID-19 може бути проведено як до, так і під час та після лікування. Усе залежить від нозології, на яку хворіє людина, і від терапії, яка планується. Потрібно лише правильно скомбінувати хіміотерапію та вакцинацію. У кожного онкопацієнта є план лікування, він може обговорити його з лікарем і визначити час, коли йому краще зробити щеплення. 

Окрема категорія пацієнтів — це ті, які пройшли агресивну терапію (аутологічну або алогенну трансплантацію тощо). Такі пацієнти мають свій графік вакцинації. Щепитися вони можуть у середньому після 3 місяців після завершення такої терапії. Вони також мають свій графік вакцинації від усіх інших інфекцій. При кожній нозології у кожного пацієнта такий графік — індивідуальний.  

Також ми розповідали, що онкохворим вакцинуватися проти COVID-19 не можна, а треба — експерти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.