Догори
Дати відгук

Екологи пояснили, чому небезпечно добудовувати Хмельницьку атомну станцію

Влада останнім часом активно намагається відновити старий ядерний проєкт.

1 хв на прочитання11 Травня 2021, 15:00
Укрінформ. Хмельницька атомна станція Укрінформ. Хмельницька атомна станція
Поділитись:

Сьогодні Уряд України намагається відновити проект спорудження енергоблоків № 3 та 4 на Хмельницькій АЕС, який було зупинено після аварії на ЧАЕС 1986 року. Спроби відновити будівництво тривають із 2005 року, однак проєкт має ряд проблем, що роблять його нежиттєздатним. Про це повідомляє ГО «ЕкоДія».

Зазначається, що безпечність використання збудованих у 1980-х рр. конструкцій для цих реакторів досі не підтверджена, вони 30 років простояли просто неба. Можливість реалізувати в оновленому проекті сучасні системи безпеки також не доведено.

Екологи зазначають, що на сьогодні залишається невідомим, чи безпечно використовувати 30-річні будівельні конструкції як «фундамент» для ядерних реакторів і чи витримають вони ще 40–60 років спорудження й експлуатації. За 30 років, що минули з початку будівництва, змінилися вимоги норм і стандартів проектування реакторних установок, особливо тих, які враховують наслідки аварії на АЕС «Фукусіма-Даічі» у березні 2011 року.

«Українські посадовці мають вивчити урок Чорнобиля та не завершувати проєкти, розпочаті третину століття тому. Атомна енергетика занадто непередбачувана та ризикова, для України набагато краще та вигідніше розвивати енергоефективність і відновлювальні джерела енергії», — коментує Олександра Заїка, фахівець з енергетичної політики ГО Екодія. 

Нагадаємо, що в інтернеті здають в оренду приміщення на території ЧАЕС.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost