День піклування про медіа гігієну в Мережі: плекайте помірність, обережність і скептицизм
21 серпня в Україні і світі відзначають День піклування про себе в Мережі.
21 серпня в Україні і світі відзначають День піклування про себе в Мережі (Internet Self-Care Day). Або ще його трактують як День піклування про медіа гігієну в Мережі. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про ризики, з якими можуть стикатися користувачі в інтернеті, та про правила безпечного користування інтернетом та всіма його інструментами.
Основна мета цього дня — нагадати людям про важливість дбати про своє психічне та фізичне здоров’я під час користування Інтернетом. Це включає в себе такі аспекти, як захист особистих даних, уникнення кібербулінгу, свідоме обмежування часу на серфінг у мережі, та підтримка здорового балансу між онлайн- та офлайн-життям.
Крім того, метою відзначення цього дня є залучення суспільства та влади до розповсюдження механізмів безпечної діяльності в інтернеті. При цьому, обговорюють проблему етичного спілкування, яке не повинно містити прояви тероризму, дискримінації та неповаги. Важливим питанням є використання інтернету дітьми й молоддю.
Експерти наголошують, що користування Інтернетом як технічним засобом спілкування – само по собі не шкідливо. Якщо молодь і стає інтернет-залежною – не в Інтернеті справа.
Інтернет-залежність є одним із різновидів залежної поведінки, поряд із алкогольною, наркотичною залежністю, лудоманією та іншими розладами поведінки. На відміну від алкогольної та наркотичної залежності, інтернет-залежність виражається у психічній сфері, не переходячи у фізіологічні аспекти залежності. Та від цього така форма залежності не стає менш серйозною. Адже сьогодні багато зрілих людей і молоді не уявляють свого життя без спостереження за іншими у соціальних мережах.
Кроки для боротьби з нестримним потягом "посерфити" онлайн:
- визнати, що проблема існує;
- навчитися ідентифікувати симптоми залежності і ловити їх при перших же проявах;
- знайти цікаві і продуктивні заняття у реальноу житті, які б захоплювали так же сильно, як споглядання чужого життя онлайн;
- навчитися відчувати повноту своїх почуттів і вільно висловлювати їх;
- визначати свої психологічні межі у взаємовідносинах з іншими людьми.
- навчитися бути близькими з іншими людьми, щоб одержувати від них необхідні емоції, переживання, інформацію;
- вчтися жити в умовах гнучкого балансу взаємовідносин свого істинного “Я” з іншими людьми.
У День піклування про медіа гігієну в Мережі експерти радять виховувати в собі помірність, обережність і скептицизм. Вони допоможуть захистити себе від обману і даремного витрачання часу на інтернет сефінг.
Більше новин читайте на GreenPost.