Догори
Дати відгук

Де-факто іноземці будуть присутні на ринку землі – експертка

Лазівки у законі знайдуться завжди

2 хв на прочитання03 Травня 2020, 17:57
Image by Bruno /Germany from Pixabay Image by Bruno /Germany from Pixabay
Поділитись:

Після запуску вільного ринку землі де-юре іноземці не зможуть офіційно працювати на українській землі, але де-факто будуть на ньому присутні. Про це пише у блозі написала головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова.

Вона нагадала, що прийнятий закон дозволяє бути власниками землі таким категоріям:

  • громадяни України;
  • юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади;
  • територіальні громади;
  • держава.

Як пояснює експертка, такі норми означають, що де-юре іноземців на вільному ринку в Україні не буде аж до моменту проведення всеукраїнського референдуму та до його позитивного результату.

«Але де-факто вони будуть через різні схеми, наприклад, зі створення земельних трастів (довірче право власності). Такі фонди залучатимуть кредити від іноземців і самостійно вирішуватимуть, куди інвестувати ці кошти, як от формувати фірми з 10 тис. га за ці кредити. Траст-дідівське право дозволяє таким фондам самостійно розпоряджатися цими коштами, тобто номінально іноземців у таких операціях не буде, але по факту – будуть», - стверджує Білоусова.

Нагадаємо, Президент Зеленський підписав закон про ринок земель сільськогосподарського призначення. Згідно з законом, ринок землі відкриють з 1 липня 2021 року. Протягом перших двох років землю зможуть купувати тільки фізичні особи-громадяни України і не більш як 100 гектарів в одні руки. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року. Для них – не більше ніж 10 тис. гектарів в одні руки. Питання про продаж землі іноземцям має вирішитися на всеукраїнському референдумі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.