Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Чотири поради, які допоможуть довше зберігати свіжими продукти в холодильнику та укритті

Чотири поради, які допоможуть довше зберігати свіжими продукти в холодильнику та укритті

Зараз як ніколи важливо мати запас поживної їжі.

2 хв на прочитання17 Травня 2022, 22:31
Поділитись:

Не всі українці зараз мають можливість зберігати продукти у холодильнику, бо перебувають у бомбосховищі й навіть облаштовують там свій побут. «Ліфтер» розповідає, що потрібно зробити, щоби продовжити термін придатності купленої їжі.

Дотримуйтесь таких простих правил.

1) Зберігайте продукти у сухому стані.

Невелика вологість — це добре для продуктів, але вогкість — це погано. Забагато вологи може сприяти цвілі або м'якості. Переконайтеся, що ви ретельно висушуєте все, перш ніж покласти в холодильник.

Є кілька винятків із цього правила. Спаржа більше схожа на букет свіжих квітів: обріжте кінці, покладіть у склянку з водою й поставте в холодильник до готовності до вживання. Зберігання цілої моркви у закритому контейнері із водою збереже її твердість; те саме стосується половинок стебел селери. Змінюйте воду кожні два-три дні.

2) Ізолюйте газовиділяючі продукти.

Деякі фрукти та овочі, такі як яблука, стиглі банани, груші та картопля, виділяють газ під назвою етилен, який прискорює процес дозрівання інших фруктів та овочів. З цієї причини, якщо ви намагаєтеся продовжити термін життя продуктів, тримайте всі якнайдалі від цих. Дайте бананам окреме місце, не зберігайте разом картоплю та цибулю, а яблука тримайте у спеціально відведеному місці.

3) Заморозьте.

Дайте фруктам досягти бажаної стадії зрілості, потім очистіть, за необхідності наріжте на шматочки і заморозьте в один шар на листі, застеленому пергаментом, до твердого стану. Розламайте заморожені шматочки і зберігайте в пластиковому пакеті або контейнері для морозильної камери до 3 місяців. Ви захочете нарізати та бланшувати більшість овочів перед заморожуванням (пам'ятаєте, що не все добре заморожується).

4) «Сповийте» трави.

Для початку зніміть із пучка трави всі зав'язки або гумки. Якщо ваші трави дуже брудні, спочатку промийте їх (інакше подумайте про те, щоб мити їх у міру використання, щоб ввести якнайменше зайвої вологи). Щоб висушити, використовуйте центрифугу для салату або поверніть його між двома шарами чистих сухих кухонних рушників.

Акуратно перекладіть тепер уже сухі трави на сухий паперовий рушник. Помістіть пов'язані трави в пластиковий пакет, що закривається (ви можете покласти кілька пучків трав в один пакет) або в пластиковий контейнер.

Також ми розповідали, як швидко розморозити м’ясо й «оживити» хліб: хитрість від лікаря.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.