Чому в Єгипет ми веземо на собі менше сала, ніж привозимо звідти: фітнес-тренер розповідає про ефект шведського столу
Хоча ефект крадіжки також можна розглядати як робочу гіпотезу.
Фітнес-тренер Віктор Мандзяк розповідає, чому ми привозимо з all іnclusive зайві кілограми.
«Чому в Єгипет ми веземо на собі менше сала, ніж привозимо звідти? Дивно, адже сало — наш національний продукт», — жартує спортсмен.
Віктор Мандзяк висуває дві гіпотези. Перша — інстинкт крадіжки. Він притаманний багатьом тваринам (птахи крадуть у своїх, мавпи обкрадають одна одну), і людина не виняток, хоча в нас цей інстинкт блокується законом, мораллю та релігією, нагадує спортсмен.
«Що ми крадемо в Єгипті? Їжу в готельних комплексах! Але українець — не дурень, він не буде салати та тортики пхати у валізу просто в ресторані, бо:
- зіпсується по дорозі додому;
- висміють люди;
- не дозволить адміністрація;
- в літаку у відділі багажу зжеруть вантажники.
Він, бувши мудрою істотою, діє мудро. Їжу додому він везе в концентрованому вигляді — у вигляді жиру, порозпихавши його відносно рівномірно під шкірою», — розповідає Віктор Мандзюк.
Друга гіпотеза — ефект шведського столу. Згідно з нею, наш земляк не має наміру збільшувати запаси енергії в своєму тілі на відпочинку типу all inclusive — навпаки, намагається цьому протистояти, але намарно, бо з ефектом шведського столу боротися дуже складно.
Численні дослідження продемонстрували, що маючи доступ до великої кількості різних страв та продуктів (наприклад, oll inclusive), людина з'їдає більше, ніж обідаючи однією, навіть своєю улюбленою стравою.
І ми, як скупець гіпогонадист накопичує гроші в панчосі під матрацом із жовтими плямами від сечі, жадібно вхопимось за шоколадку, аби накопичити запаси жиру під шкірою. В дії ефект шведського столу — переїдання в наслідок різноманітної їжі на столі», — пояснює Віктор Мандзяк.
Також ми писали про цукор vs мед: фітнес-тренер розповідає, який продукт краще допомагає схуднути.