Бутерброд із салом та часником, щоб оздоровитися в морози: радить дієтолог
Холоди — чудовий час для оздоровлення та схуднення.
Вплив низьких температур на здоров’я загальновідомий — адже саме завдяки йому можливе загартування, а при розумному підході і схуднення, оскільки організм змушений «палити» жир, аби зігрітися. Та ще кращих результатів можна досягнути, якщо до холоду додати правильне харчування.
Лікар-дієтолог Світлана Федяєва розповідає про три важливі моменти в харчуванні, що посилюють (хоча й не заміняють) ефекти холоду та фізичної активності.
Помірне зниження калорійності за рахунок вуглеводів, але не виснажливі низькокалорійні дієти без контролю лікаря, а прорахунок зниження вуглеводів і підвищення квоти жирів.
Режим обмеження «харчового вікна». Навіть якщо харчуєтесь «суперзбалансовано», варто хоча б двічі на тиждень вдатися до інтервального голодування 14/10 чи 16/8.
Додавання до раціону активуючих певні роз’єднувальні білки (за різними механізмами):⠀
- часник (аліцин);
- червоний перець (капсаїцин);
- чорний перець (пі перин);
- імбир (гінгерол);
- гвоздика (евгенол);
- хрін;
- гірчиця, цибуля й орегано.
«Це просто, дешево та доступно кожному. Правда ж? В нас є все для того, щоб уникнути можливих захворювань або ж сповільнити ті, які вже є. А ще прожити без фрази «старість — не радість». Тому завтра ж з’їжте бутерброд із салом та трьома зубчиками часнику і виходьте на холод. І це справді працює!» — переконана Світлана Федяєва.
Також ми розповідали, як холод може допомогти схуднути.
Окрім того, ми писали, які аналізи варто здати з настанням холодів: радить кардіолог.
Тим часом невропатолог розповідає про холодові болі голови — навіщо носити шапку.