Коли настає клімакс, різко знижується рівень головного жіночого статевого гормону — естрогену. Це найважливіша причина безсоння й інших проблем зі сном у клімактеричному періоді.
У період клімаксу захист естрогенів зникає, і мозок занадто гостро реагує на будь-який, навіть незначний, шум. Через низький рівень естрогену ми здригаємося від кожного звуку і прокидаємося. Крім того, нічні припливи спричиняють порушення сну.
У домашніх умовах вилікувати «поганий сон» можна кількома способами. Про них розповідає Телеграм-канал «Досвідчений фармацевт».
Режим
Активний спосіб життя, регулярні фізичні вправи, прогулянки на відкритому повітрі. Здорове та правильне харчування.
Ароматерапія
На жінок ефірні олії впливають за рахунок того, що у них добре розвинений нюх. Покладіть мішечки з травами під подушку чи нанесіть кілька крапель ефірної олії на хустинку. Найкраще підійде аромат лаванди: вона заспокоює і допомагає заснути.
Медитація
Спробуйте прослухати медитацію «Відхід до сну» чи медитацію на міцний і здоровий сон. Медитація діє на дихальну систему, вона уповільнює дихання і знижує рівень гормону стресу.
Йога
Позбутися стресу, покращити якість сну й упоратися з безсонням допоможе йога, яку можна робити вдома, перед сном. У менопаузі метаболічне неблагополуччя може бути зумовлене зокрема й дефіцитом статевих гормонів, які можуть значно впливати на сон. Багато жінок у менопаузі скаржаться на проблеми зі сном. Успішне лікування порушення сну у жінки в менопаузі полягає в ретельному пошуку причини, що призвела до безсоння, та її усунення.
Також ми розповідали про циркадні ритми в клімакс: якщо почати працювати та харчуватися за біоритмами, то симптоми часто минають самостійно.