Догори
Дати відгук

Аптечка «від стресу»: лікар розповідає, як зупинити панічні атаки

Може, йти до аптеки взагалі не доведеться.

3 хв на прочитання24 Лютого 2022, 14:37
Поділитись:

У ситуації, яка склалася, слід зателефонувати батькам, заспокоїти їх. А також обов'язково поговорити з дітьми: вони дуже чуйно вловлюють коливання настрою батьків, і поки батьки мовчки панікують у телефонах, у дітей стрес. Тому відкладіть телефон на якийсь час, сядьте поруч із дитиною, запропонуйте подивитися разом фільм або пограти в комп’ютерну гру, радить лікар-інфекціоніст Світлана Федорова.

Вона нагадує, що зняти тривожний синдром допомагають: рослинні препарати, деякі БАДи (біодобавки), транківілізатори, антидепресанти та нейролептики, ноотропи тощо.

Лікар перераховує всім відомі засоби, такі як валеріана («краще болгарська таблетована або додаємо корінь у чай»), персен, ново-пасит («там, крім валеріани, ще меліса лікарська, звіробій продірявлений, листя та квітки глоду, пасифлора інкарнатна, супліддя хмелю звичайного, квітки бузини чорної і гвайфенезин — ось гвайфензин, до речі, як муколітик супер»).

Світлана Федорова також назвала інші засоби, які можна придбати без рецепта.

Афобазол. Знімає тривожність, прекрасний при депресії та дратівливості. Можна за кермом. Не викликає сонливості. В середньому по 10 мг тричі на добу. Але дозу можна міняти (лікар).

Біфрен (він же Фенібут). За дією схожий на афобазол. Ледве виражений розслаблюючий ефект. При цьому одночасно чудовий психостимулятор. Підійде тим, хто панікує, але розуміє, що розслаблятися не можна, потрібна тверда рука і світла голова.

Адаптол (Мебікар). Препарат типу денного транквілізатора. Спати не змусить, але покращить дію снодійних, якщо потрібно. Добре знімає страх. Добре працює в поєднанні з вищеназваними.

Магне В6, але цей препарат працює за системного застосування.

Гліцин, Гліцисед. Також потрібен хоча б тиждень прийому й у подвійних дозах.

Світлана Федорова радить дітей заспокоювати, приділивши їм час — «словами та діями, не ліками». А якщо вже ліками (Тенотен, Гліцисед, Дормікінд, Фенібут (Біфрен), Валеріана («таблетки, не краплі»), Магне В 6), то лише радячись із лікарем. Лише він може підібрати дозу конкретно для вашої дитини та ситуації.

Оксана Федорова говорить, що можна також використовувати чаї «Антистрес» (меліса, м'ята, лаванда, валеріана, шишки хмелю, пустирник) і збори.

«Навалили все в чайник. Дози «на око» — це загальний збір на 1 л води повинен поміщатися у вашій зігнутій ковшем долоні. Кинули в скляний або емальований посуд (можна і глиняний глечик, але не алюміній). Залили окропом. Важливо після закипання дати 1 хвилину воді постояти, лити не відразу, як «забулькає». Ще важливо не накривати кришкою перші 5-7 хвилин — чай має «подихати». Потім накрити не щільно (термос не бажано). Пити можна вже за 30 хвилин», — рекомендує лікар.

Окрім того, вона розповідає, що достатньо зробити 5-6 вдихів-видихів у зімкнуті долоні, що зупинити панічну атаку.

Також ми розповідали про перевірений спосіб підвищити стресостійкість.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost