50 % звертаються з проблемою зайвої ваги після безлічі дієт, абсолютно в усіх порушено сон. Про це розповідає «Досвідчений фармацевт».
Коригування харчування та добавки не будуть працювати зі зниження ваги, доки не нормалізується сон. Оскільки саме під час сну концентрація гормонів приймає сприятливе співвідношення.
Які ще гормони, крім мелатоніну, пов'язані зі сном?
✔ Соматотропін — гормон росту.
Завдяки йому ростуть м'язи, спалюється жир, зміцнюються кістки, оновлюються клітини, правильно функціонують обмінні процеси. Дефіцит призводить до ожиріння та раннього старіння.
✔ Лептин — гормон насичення. Регулює енергетичний обмін, масу тіла й апетит. При нестачі сну знижується на 20 %, що впливає неприродне почуття голоду.
✔ Серотонін — гормон гарного настрою. Покращує емоційний настрій та підвищує рухову активність. Нестача призводить до пригніченості та депресії.
✔ Дофамін — гормон задоволення. Відповідає за адаптацію до стресових ситуацій, мотивацію, навчання. При дефіциті страждає емоційний настрій. Загибель дофамінових нейронів — одна з причин розвитку хвороби Паркінсона.
Правила якісного сну.
Для тих, хто має проблеми зі сном, рекомендують:
- Прийняти теплу ванну. Вона допомагає розслабитися й налаштуватися на відпочинок.
- Прогулятись увечері. Розмірена ходьба, природа, свіже повітря утихомирюють і заспокоюють.
- Почитати книгу. Науковці-нейрофізіологи встановили, що втома окорухових м'язів покращує відхід до сну.
- Проводити дихальні практики. Це швидко заспокоює та занурює у сон за рахунок припливу кисню, уповільнення роботи серця, активного виведення вуглекислого газу.
Також ми розповідали про те, як засинати за 2 хвилини: радить лікар.