Догори
Дати відгук

16 червня — Всесвітній день морських черепах: кілька фактів, про які ви не знали (відео)

Деякі види черепах неймовірно сильні. Наприклад, зелена морська черепаха здатна «відвезти» на собі п’ятьох осіб.

2 хв на прочитання16 Червня 2021, 10:05
16 червня — Всесвітній день морських черепах: кілька фактів, про які ви не знали 16 червня — Всесвітній день морських черепах: кілька фактів, про які ви не знали
Поділитись:

Черепахи живуть на Землі понад 220 мільйонів років. Зараз на нашій планеті налічується приблизно 230 видів черепах. Цікаво, що ці плазуни зустрічаються на всіх континентах, окрім Антарктиди.

Найбільшою древньої черепахою є архелон. Це створіння, що жило в крейдовий період, виростало до 5 метрів і важило приблизно 2 тонни.

Найбільша сучасна черепаха — шкіряста. Вона мешкає у всіх морях і океанах, за винятком найхолодніших. Найбільша шкіряста черепаха, спіймана людиною, важила 916 кг і досягала приблизно 3 м. Середні особини мають довжину тіла 1,5–2 м, а важать приблизно півтонни.

Черепах вважають дуже повільними істотами. Однак це вірно лише частково: морські шкірясті черепахи здатні розвивати у своїй рідній стихії швидкість до 35 км/год. Також шкірясті черепахи відмінні пірнальники, здатні запливати на глибину до 1,2 км.

Черепахи можуть жити понад 150 років. Рекордсменом є черепаха на прізвисько Джонатан, що живе на острові Святої Єлени. Їй зараз 182 роки. До речі, приблизний вік черепахи можна визначити по річним кільцям на її панцирних щитках.

Серед черепах зустрічаються види, небезпечні для людини. Самець Кайманової черепахи під час шлюбних ігор може втопити необережного водолаза, прийнявши його за самку. Крім того, Кайманові черепахи здатні серйозно покусати людину, яка напала на них. Ще одним «кусючим» видом черепах є грифові: до смерті людини вони, звичайно, не загризуть, але ось палець відхопити можуть запросто.  

Черепахи неймовірно живучі. Деякі представники цього виду плазунів можуть нічого не їсти протягом п’яти років і приблизно 10 години обходитися без повітря. Цікаво, що вони здатні жити з дуже важкими травмами. Наприклад, італійський зоолог Ф. Реді у XVII столітті провів нелюдський експеримент: вирізав у черепахи головний мозок. Нещасна тварина прожила ще шість місяців після операції.

Деякі види черепах неймовірно сильні. Наприклад, зелена морська черепаха здатна «відвезти» на собі п’ятьох осіб. Можливо, могла б і більше, але на панцирі більше не поміщається!

Черепахи сприймають людський голос. Коли черепаха довго жила разом із господарем, то вона розуміє, коли її лають, і ховається у панцир. Якщо ж її хвалять — витягує шию та із задоволенням слухає. Крім того, відомі випадки, коли морські черепахи вибиралися на берег, щоб послухати пісні.

Зелені морські черепахи здатні орієнтуватися у просторі, вловлюючи найменші зміни магнітного поля планети. Можна сказати, що ці черепахи народжуються із вбудованим компасом!

До слова, США заборонять ввезення собак з України та інших країн.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Антиоксидант довголіття Корисні продукти Молодість
Вчені назвали продукти, які містять "антиоксидант довголіття"
1 хв на прочитання4 години тому
Фото ілюстративне
Важкохворі рідше помирають і швидше одужують: науковці назвали нові переваги чищення зубів
2 хв на прочитання6 годин тому
Фото ілюстративне
У Литві пацієнтам почали виписувати рецепти на кроки
1 хв на прочитання8 годин тому
Шкідливі Продукти Попереджають лікарі Фітнес Схднення
Сім "здорових" продуктів, які насправді шкідливіші за цукерки
4 хв на прочитання8 годин тому
Смертність серед дітей сягає 10 % — спалах нового штаму віспи мавп турбує ВООЗ
4 хв на прочитання9 годин тому
Туреччина заявляє права на денер-кебаб у ЄС — Німеччина проти
1 хв на прочитання11 годин тому
Олімпіада-2024: де дивитися відкриття церемонії, яка пройде сьогодні
1 хв на прочитання11 годин тому
ООН реєструє все більше нових випадків ВІЛ-інфекції у Східній Європі та Центральній Азії. Україна посідає особливе місце
2 хв на прочитання12 годин тому