Вверх
Дать отзыв

В Україні з утилізованої молочки робитимуть біогаз

Молочні продукти з вичерпаним терміном придатності вручну видаляються з пакування, збирають у спеціальні ємності, а потім транспортують на станцію для переробки у біогаз.

2 мин на прочтение16 Декабря 2020, 10:21
Поделиться:

Надзвичайно приємно, коли "зелені" технології впроваджуються і діють в Україні. Так, стало відомо, що українці використовуватимуть  технологію метанайзера, який перетворює органічні відходи в електричну енергію.

Мова йде про  виробництво біогазу із відходів молочної продукції. Як передає agronews.ua, проект «Нуль відходів на полігон» впроваджує компанія «Данон» спільно з Центром управління відходами,  

За словами операційного директора компанії «Данон» в Україні Бориса  Жигалова, в  середньому в Україні відправляють на утилізацію близько 15−25 тонн молочної продукції щомісяця. Використання технології метанайзера (біотанка, біодайджестера), який перетворює органічні відходи в електричну енергію, дозволяє суттєво скоротити викиди CO2. 

Жигалов пояснив, як відбувається процес переробки. Так, на сортувальному майданчику молочні продукти з вичерпаним терміном придатності вручну видаляються з пакування, збирають у спеціальні ємності, а потім транспортують на станцію для переробки у біогаз у спеціальних установках - метанайзерах. В середньому з однієї тонни молочної продукції отримуємо від 50 до 80 м3 біогазу.

Пакування з молочних продуктів з вичерпаним терміном придатності сортують за типом матеріалу: папір, фольга, пластик, Tetra Pak, а потім - за видами пластику та паперу.

«Тверді відходи розділяють також вручну, - пояснює Борис Жигалов. – Відсортована упаковка, яка підлягає вторинній переробці, відправляється у спеціально облаштовані мийні машини - очищення пакування від залишків молочної продукції відбувається без застосування хімічних речовин, оскільки всі стоки, отримані у процесі мийки, також відправляються на біогазову станцію».

 Відомо, що проект «Нуль відходів на полігон» реалізується у рамках програми «Одна планета. Одне здоров’я» та  комплексної екологічної стратегії, яка базується на 5-ти основних напрямах: турбота про клімат, екологічне виробництво, скорочення та переробка відходів (як пакування, так і виробництва), стале сільське господарство, екологічна культура співробітників. 

Відомо, на Прикарпатті обіцяють робити газ і електрику з осаду стічних вод.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Изображение сгенерировано ИИ
Госкомпания из Германии покупает все больше российского газа, а правительство делает вид, что ничего не знает об этом — расследование
1 мин на прочтение19 Апреля 2025
Кабмин привел документы в сфере недр в соответствие с Законом об административной процедуре. Фото: Ecopolitic
КМУ гармонизировал документы в сфере недропользования с Законом
1 мин на прочтениечас назад
Дорожная карта ЕС: Отказ от газа РФ и возможности для США. Фото: Getty Images
ЕС готовит «дорожную карту» отказа от газа РФ
2 мин на прочтение2 часа назад
Изображение сгенерировано ИИ
Медицинский прорыв: в Тайване впервые успешно пересадили сердце, продолжавшее биться
1 мин на прочтение2 часа назад
Пошлины Трампа и ОПЕК+: упадут ли цены на нефть еще ниже?
6 мин на прочтение3 часа назад
Украина существенно увеличивает финансирование медицины и расширяет доступ к лекарствам
2 мин на прочтение3 часа назад
Астрологический прогноз на 19 апреля 2025 года
5 мин на прочтение5 часов назад
Шанхайский ресторан предлагает обеды за 540 долларов с десертами из слонового навоза для «аутентичного» вкуса
2 мин на прочтение5 часов назад