Вверх
Дать отзыв

В Україні з утилізованої молочки робитимуть біогаз

Молочні продукти з вичерпаним терміном придатності вручну видаляються з пакування, збирають у спеціальні ємності, а потім транспортують на станцію для переробки у біогаз.

2 мин на прочтение16 Декабря 2020, 10:21
Поделиться:

Надзвичайно приємно, коли "зелені" технології впроваджуються і діють в Україні. Так, стало відомо, що українці використовуватимуть  технологію метанайзера, який перетворює органічні відходи в електричну енергію.

Мова йде про  виробництво біогазу із відходів молочної продукції. Як передає agronews.ua, проект «Нуль відходів на полігон» впроваджує компанія «Данон» спільно з Центром управління відходами,  

За словами операційного директора компанії «Данон» в Україні Бориса  Жигалова, в  середньому в Україні відправляють на утилізацію близько 15−25 тонн молочної продукції щомісяця. Використання технології метанайзера (біотанка, біодайджестера), який перетворює органічні відходи в електричну енергію, дозволяє суттєво скоротити викиди CO2. 

Жигалов пояснив, як відбувається процес переробки. Так, на сортувальному майданчику молочні продукти з вичерпаним терміном придатності вручну видаляються з пакування, збирають у спеціальні ємності, а потім транспортують на станцію для переробки у біогаз у спеціальних установках - метанайзерах. В середньому з однієї тонни молочної продукції отримуємо від 50 до 80 м3 біогазу.

Пакування з молочних продуктів з вичерпаним терміном придатності сортують за типом матеріалу: папір, фольга, пластик, Tetra Pak, а потім - за видами пластику та паперу.

«Тверді відходи розділяють також вручну, - пояснює Борис Жигалов. – Відсортована упаковка, яка підлягає вторинній переробці, відправляється у спеціально облаштовані мийні машини - очищення пакування від залишків молочної продукції відбувається без застосування хімічних речовин, оскільки всі стоки, отримані у процесі мийки, також відправляються на біогазову станцію».

 Відомо, що проект «Нуль відходів на полігон» реалізується у рамках програми «Одна планета. Одне здоров’я» та  комплексної екологічної стратегії, яка базується на 5-ти основних напрямах: турбота про клімат, екологічне виробництво, скорочення та переробка відходів (як пакування, так і виробництва), стале сільське господарство, екологічна культура співробітників. 

Відомо, на Прикарпатті обіцяють робити газ і електрику з осаду стічних вод.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Хирург Джозеф Якуб перед началом операции по удалению паховой грыжи в операционной. Фото: Carl Gierstorfer и Laura Salm-Reifferscheidt
Меняют автомат Калашникова на хирургические инструменты: медицина в Судане – стране, где все еще хуже, чем у нас
10 мин на прочтениечас назад
Изображение создано ИИ
Финляндия в седьмой раз подряд стала самой счастливой страной в мире: вот что делает финнов такими счастливыми
1 мин на прочтениечас назад
Черные медведи Аляски попали в помещение для снабжения и автопарка на объединенной базе Элмендорф-Ричардсон, штат Аляска, что повлекло за собой сбой в работе объекта. Фото: Офис правоохранительных органов по сохранению дикой природы JBER
На военной базе на Аляске медведи устроили себе шведский стол с боевыми пайками (ФОТО)
3 мин на прочтение2 часа назад
Изображение сгенерировано ИИ
Промышленно развитые страны предлагают 250 млрд евро на климатическую помощь: вот кто должен заплатить
4 мин на прочтение3 часа назад
Самый дорогой банан в мире был продан на аукционе за 6,2 млн долларов: вот что решил сделать новый владелец (ФОТО)
2 мин на прочтение4 часа назад
Кабмин на заседании принял ряд решений в сфере спорта и защиты окружающей среды
1 мин на прочтение4 часа назад
До конца ноября мощные магнитные бури не прогнозируют
1 мин на прочтение5 часов назад
Спонсор кампании Трампа хочет купить «Северный поток-2», чтобы дать США рычаги влияния на переговоры по судьбе Украины
1 мин на прочтение6 часов назад