Україна належить до трійки держав із найвищою інтенсивністю природного убутку населення — демограф
Обсяг річних депопуляційних втрат співставний із чисельністю мешканців такого обласного центру як Хмельницький.
Чисельність населення нашої країни вже тривалий час скорочується рекордно високими темпами. Про це розповіла GreenPost завідувачка відділу досліджень демографічних процесів і демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи Ірина Курило.
Вона пояснює, що провідним фактором демографічних втрат є депопуляція — перевищення числа померлих над числом народжень. Масштаби депопуляції протягом першого десятиріччя незалежності країни невпинно зростали, на початку нового сторіччя стабілізувалися, а у 2005–2012 рр. депопуляційний розрив навіть скорочувався завдяки як підвищенню народжуваності, так і зниженню смертності. Однак надалі тенденція поглиблення депопуляції в Україні відновилася і триває дотепер. У 2019 р. за рахунок природного скорочення населення країни зменшилося на 272,3 тис. осіб (без урахування тимчасово окупованої території АР Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях). Тож обсяг річних депопуляційних втрат співставний із чисельністю мешканців такого обласного центру як Хмельницький і в 1,9 раза перевищує величину природного убутку населення країни ще в 2012 р.
«І хоча депопуляція на європейських теренах загалом не є чимось екстраординарним, однак саме Україна, разом із Болгарією та Сербією, належить до трійки держав із найвищою інтенсивністю природного убутку населення», — говорить Ірина Курило.
Також ми розповідали, що в кінці століття українців буде лише 17,5 мільйона.