Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Україна належить до трійки держав із найвищою інтенсивністю природного убутку населення — демограф

Україна належить до трійки держав із найвищою інтенсивністю природного убутку населення — демограф

Обсяг річних депопуляційних втрат співставний із чисельністю мешканців такого обласного центру як Хмельницький.

1 хв на прочитання12 Липня 2021, 10:55
Фото: Віктор Крук Фото: Віктор Крук
Поділитись:

Чисельність населення нашої країни вже тривалий час скорочується рекордно високими темпами. Про це розповіла GreenPost завідувачка відділу досліджень демографічних процесів і демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи Ірина Курило.

Вона пояснює, що провідним фактором демографічних втрат є депопуляція — перевищення числа померлих над числом народжень. Масштаби депопуляції протягом першого десятиріччя незалежності країни невпинно зростали, на початку нового сторіччя стабілізувалися, а у 2005–2012 рр. депопуляційний розрив навіть скорочувався завдяки як підвищенню народжуваності, так і зниженню смертності. Однак надалі тенденція поглиблення депопуляції в Україні відновилася і триває дотепер. У 2019 р. за рахунок природного скорочення населення країни зменшилося на 272,3 тис. осіб (без урахування тимчасово окупованої території АР Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях). Тож обсяг річних депопуляційних втрат співставний із чисельністю мешканців такого обласного центру як Хмельницький і в 1,9 раза перевищує величину природного убутку населення країни ще в 2012 р.

«І хоча депопуляція на європейських теренах загалом не є чимось екстраординарним, однак саме Україна, разом із Болгарією та Сербією, належить до трійки держав із найвищою інтенсивністю природного убутку населення», — говорить Ірина Курило.

Також ми розповідали, що в кінці століття українців буде лише 17,5 мільйона.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.