Вверх
Дать отзыв

Те, що сніданок допомагає схуднути, — міф

Якщо відчуваєте, що не хочете їсти зранку, краще не силувати себе – організм краще знає.

2 мин на прочтение20 Сентября 2021, 07:36
Поделиться:

«Сучасна газета» розповідає, чому інформація про обов‘язковий прийом їжі вранці не більше ніж ще один популярний міф. Останні дослідження показують позитивну кореляцію між сніданком і збільшенням ваги.

У повідомленні йдеться, що це питання варто розглядати комплексно: калорійність, вміст в щоденній тарілці необхідних мікро- та макроелементів, клітковини, вітамінів. Час прийому не впливає на ці показники. Ба більше, люди, ранкова трапеза яких є регулярною, загалом споживають більше калорій протягом дня, ніж ті, хто цього не робить. Однак це люди, які снідають не з власної волі, а тому що «потрібно».

Міф про те, що сніданок допомагає схуднути, напевне, найпоширеніший з усіх інших. А проте існує велика кількість досліджень, що спростовують його. До прикладу, науковці з Австралійського університету Монаша провели аж 13 експериментів, які доводять: не існує ніякого зв’язку між ранковим прийомом їжі та зміною ваги в довгостроковій перспективі. Можливо, навіть навпаки, люди, що слідували загальновідомим порадам і добавляли у свій щоденний раціон сніданок, таким чином збільшували загальнодобовий калораж. Дослідники наголошують, що не йдеться про якусь шкоду повноцінного сніданку, і не називають його основною причиною набору ваги, вони лише аргументують відсутність прямого впливу їжі відразу після пробудження на процес схуднення. І, таким чином, закликають більше покладатись саме на власне бажання.

«Сніданок підвищує метаболізм!» — дуже популярний лозунг у соцмережах. Але насправді ніякого вагомого ефекту від часу прийому їжі на швидкість протікання хімічних процесів в організмі немає.

«Коротка харчова пауза загалом іде на користь нашому здоров’ю. Після пробудження більшість людей, якщо прислухаються до власних органів травлення, то помітять, що апетит або ж відсутній, або ж дуже незначний. То чи варто в такому випадку насильно вживати їжу? Найімовірніше, ні. Невелика фізична чи розумова активність послугує також непоганим початком дня. Тим паче слова про те, що сніданок зменшує тягу до перекусів протягом дня, теж не правдиві. Дослідження показують, що інколи все відбувається навпаки, і люди, які пропускають ранкову тарілку вівсянки, в другій половині дня споживають менше кілокалорій», — ідеться в повідомленні.

Також ми розповідали про вересневу дієту: геть депресію та стрес.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Изображение сгенерировано ИИ
Как защитить молодые всходы от неожиданного похолодания: простые и креативные способы
4 мин на прочтение32 минуты назад
Ужесточение наказания за поджоги: новые штрафы и сроки заключения. Фото: ГСЧС
В Украине хотят значительно ужесточить наказание за поджоги лесов и сухостоя
1 мин на прочтениечас назад
Летучая мышь Rhinopoma microphyllum. Фото: Jens Rydell/dpa
«Кошмар коктейльной вечеринки»: ученые исследовали, как 2000 летучих мышей одновременно протискиваются сквозь узкое отверстие пещеры
3 мин на прочтение2 часа назад
Кабмин уволил госсекретаря Минприроды. Фото: Оксана Сахнацкая / Минприроды
Кабмин уволил госсекретаря Минприроды
1 мин на прочтение3 часа назад
В Румынии камень, служивший оберегом дома 30 лет, оказался кладом на 1 млн долларов
1 мин на прочтение3 часа назад
Польский горный курорт вынужден отменить «климатический сбор» из-за... ужасного воздуха!
3 мин на прочтение4 часа назад
Цена нефти Brent упала до 69,4 долларов за баррель после заявления ОПЕК+ о рекордном увеличении добычи
2 мин на прочтение5 часов назад
Солнечное лето может опустить цены на электроэнергию в Европе ниже нуля - Bloomberg
4 мин на прочтение5 часов назад