Догори
Дати відгук

Те, що сніданок допомагає схуднути, — міф

Якщо відчуваєте, що не хочете їсти зранку, краще не силувати себе – організм краще знає.

2 хв на прочитання20 Вересня 2021, 07:36
Поділитись:

«Сучасна газета» розповідає, чому інформація про обов‘язковий прийом їжі вранці не більше ніж ще один популярний міф. Останні дослідження показують позитивну кореляцію між сніданком і збільшенням ваги.

У повідомленні йдеться, що це питання варто розглядати комплексно: калорійність, вміст в щоденній тарілці необхідних мікро- та макроелементів, клітковини, вітамінів. Час прийому не впливає на ці показники. Ба більше, люди, ранкова трапеза яких є регулярною, загалом споживають більше калорій протягом дня, ніж ті, хто цього не робить. Однак це люди, які снідають не з власної волі, а тому що «потрібно».

Міф про те, що сніданок допомагає схуднути, напевне, найпоширеніший з усіх інших. А проте існує велика кількість досліджень, що спростовують його. До прикладу, науковці з Австралійського університету Монаша провели аж 13 експериментів, які доводять: не існує ніякого зв’язку між ранковим прийомом їжі та зміною ваги в довгостроковій перспективі. Можливо, навіть навпаки, люди, що слідували загальновідомим порадам і добавляли у свій щоденний раціон сніданок, таким чином збільшували загальнодобовий калораж. Дослідники наголошують, що не йдеться про якусь шкоду повноцінного сніданку, і не називають його основною причиною набору ваги, вони лише аргументують відсутність прямого впливу їжі відразу після пробудження на процес схуднення. І, таким чином, закликають більше покладатись саме на власне бажання.

«Сніданок підвищує метаболізм!» — дуже популярний лозунг у соцмережах. Але насправді ніякого вагомого ефекту від часу прийому їжі на швидкість протікання хімічних процесів в організмі немає.

«Коротка харчова пауза загалом іде на користь нашому здоров’ю. Після пробудження більшість людей, якщо прислухаються до власних органів травлення, то помітять, що апетит або ж відсутній, або ж дуже незначний. То чи варто в такому випадку насильно вживати їжу? Найімовірніше, ні. Невелика фізична чи розумова активність послугує також непоганим початком дня. Тим паче слова про те, що сніданок зменшує тягу до перекусів протягом дня, теж не правдиві. Дослідження показують, що інколи все відбувається навпаки, і люди, які пропускають ранкову тарілку вівсянки, в другій половині дня споживають менше кілокалорій», — ідеться в повідомленні.

Також ми розповідали про вересневу дієту: геть депресію та стрес.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Індію спіткала карма: попри намагання уникнути підтримки України довелося розплачуватися алмазами
2 хв на прочитання27 Травня 2022
Несподівано: вісім продуктів, які можна їсти навіть після закінчення їх терміну придатності
2 хв на прочитання3 години тому
Паливний бартер: фермер обміняв 200 т соняшника та добриво на пальне
1 хв на прочитання6 годин тому
У Каннах на прем'єрі українського фільму увімкнули повітряну тривогу
1 хв на прочитання7 годин тому
Окупанти не дають провести ремонт на Каховській ГЕС, Нову Каховку почало затоплювати, - Генштаб 
1 хв на прочитання8 годин тому
Львівщину у п’ятницю накриють грози та град, а Київ - сонце
1 хв на прочитання8 годин тому
Вперше від початку війни на Львівщині не було бажаючих отримати тимчасовий прихисток
1 хв на прочитання9 годин тому
В Україні запустили єдиний портал про навчання під час війни
1 хв на прочитання10 годин тому