Вверх
Дать отзыв

І для талії, і для серця: лікар розповідає про небезпеку нерегулярного харчування

Чому потрібно спочатку забивати в щоденник час для прийомів їжі, а вже потім — роботу.

2 мин на прочтение22 Июля 2021, 07:39
Поделиться:

Білоруський лікар Андрій Біловешкін, к. м. н., автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров'я, розповів про чотири наріжні камені здоров'я — режим харчування, режим фізичної активності, режим сну, режим роботи і відпочинку.

«Режим — це регулярна (щоденна) передбачувана послідовність дій. Наш організм звіряє і планує активності за циркадними ритмами і любить передбачуваність, це дозволяє йому налаштовуватися і адаптуватися з меншим навантаженням», — говорить він.

Лікар пояснює, що коли ми їмо більш-менш в один і той же час, то у нашої травної системи формуються стійкі умовні рефлекси. Натомість хаотичні нерегулярні прийоми їжі негативно діють на здоров'я. Дослідники встановили, що нерегулярне харчування негативно впливає на когнітивні функції, збільшує ризик метаболічного синдрому і ризик серцево-судинних захворювань, підвищує артеріальний тиск.

Андрій Біловешкін розповідає про дослідження, у рамках якого людям міняли графік харчування з регулярного на нерегулярний. Воно показало, що за 2 тижні помітно змінюється рівень інсуліну, холестерину загального і ЛПВЩ (ліпопротеїнів високої щільності).

Лікар застерігає навіть від періодичного хаосу у харчуванні — адже «харчовий джетлаг» навіть тільки на вихідних здатний збільшити ризик ожиріння. Хаотичне харчування збільшує ризик гастриту, пропуски прийомів їжі можуть призвести до пізніх «зажерів», збільшують ризик цукрового діабету, знижують рівень енергії. «Нерегулярне харчування знижує чутливість до інсуліну і збільшує вашу талію, холестерин, рівень тригліцеридів, впливає на почуття голоду і ситості у людей з нормальним і підвищеним вагою», — говорить Андрій Біловешкін.

Тому лікар радить підвищити регулярність харчування — їсти регулярно, в один і той же час.

«Для цього потрібно усвідомити, що ваша продуктивність базується на повазі своєї фізіології, що режим харчування, спорту, сну і роботи — це фундамент всього іншого. Тому починайте планувати тиждень із того, що забиваєте в щоденник і календар час для прийомів їжі, а тільки потім — роботу. Плануйте прийоми їжі з сім'єю або друзями в звичний час, створюйте свої традиції. Підвищення регулярності харчування допомагає контролювати голод, полегшить схуднення, поліпшить біомаркери. Оцінити регулярність вашого харчування допоможе ведення харчового щоденника», — радить Андрій Біловешкін.

Також лікар розповідає, як спалити жир за допомогою хрону.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Изображение из открытых источников
Если остались лишние бетонные блоки: креативные идеи (ФОТО)
2 мин на прочтение2 часа назад
Лесной пожар в селе Хасия вблизи Афин в августе: 2023 год был одним из самых плохих лесных пожаров в Европе. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Выгорела площадь Майорки, Менорки и Ибицы вместе: лесные пожары в 2023-м нанесли наибольший ущерб Европе
1 мин на прочтение3 часа назад
Срочное совещание по критической ситуации с отопительным сезоном в Кривом Роге
Критическая ситуация с отопительным сезоном в Кривом Роге, - Минразвития
1 мин на прочтениеВчера
 Италия будет помогать Украине восстанавливать энергетику и экономику
Италия будет помогать Украине восстанавливать энергетику и привлекать инвестиции для восстановления экономики
2 мин на прочтениеВчера
Дания засадит лесом 15% своих сельхозугодий
1 мин на прочтениеВчера
Родителям детей с особыми потребностями будут компенсировать расходы на ассистента: во Львове утвержден новый порядок
1 мин на прочтениеВчера
Украина представляет уникальную методологию оценки экологических последствий вооруженных конфликтов
2 мин на прочтениеВчера
В ДАР появится система оповещения для пчеловодов - Минагро
1 мин на прочтениеВчера